02 / 12 / 2023

Meram kentsel dönüşüm projesinde imzalar atıldı!

Meram kentsel dönüşüm projesinde imzalar atıldı!

Meram Belediyesi’nin Çaybaşı ve Hacıfettah Mahallelerinde başlattığı kentsel dönüşüm uygulamasında ilk imzalar atıldı. Vatandaşlar sözleşmelerini Meram Belediye Başkanı Fatma Toru eşliğinde imzalarken mutlulukları gözlerinden okundu.
Meram Belediyesi’nin açtığı Çaybaşı ve Hacıfettah Mahallelerini kapsayan Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde arsa sahipleriyle yapılan anlaşmalar neticesi imzalar atılmaya başlandı. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’nun da bulunduğu imza töreninde, arsa sahiplerinin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

 

‘YILLARDIR BUGÜNÜ BEKLİYORDUK’

Mahallelerinde başlatılan kentsel dönüşüm projesinden dolayı çok memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar, “Bu proje özellikle gelecekte bizler için çok faydalı olacak. Hepimiz yeni ev sahibi olacağız. Başkanımız sağ olsun, elinden geleni yapıyor. Hepimize hayırlı olmasını diliyoruz. Yıllardır bugünü bekliyorduk, daha önce oturduğumuz evlerin temeli yoktu ve her an yıkılma tehlikesi ile karşı karşıyaydı. Şimdi Meram Belediyesi eski evimizi alacak ve bizlere lüks daireler verecek. Çok mutluyuz.” şeklinde görüş belirttiler.

 

ÇEVRE VE YAŞAM KALİTESİ YÜKSELTİLECEK

Çevre ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi adına başlatmış oldukları kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğine dikkat çeken Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Çaybaşı ve Hacıfettah Mahalleleri ilçemizdeki en eski mahalleler arasında yer almaktadır. Zaman içerisinde buradaki binalar yıpranmaya başlamıştı. Ayrıca sosyal ve toplumsal açıdan da çöküntü bölgesi haline gelmişti” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

TAM ANLAMIYLA DÖNÜŞÜM

Bölgeye, günümüz şartlarına uygun binalar inşa edileceğini ifade ederek sözlerine devam eden Başkan Toru, “Sosyal tesis, yeşil alan, eğitim ve sağlık sahası gibi alanları da bölgeye kazandırarak yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefliyoruz. Çaybaşı ve Hacıfettah Mahallelerinde start verdiğimiz projeyle vatandaşlarımız kentsel dönüşümle ilgili bilgilendirildi. Anlaşma sağladığımız ilk hak sahipleri imzalarını attılar. Kendilerine hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Toru, imzaların devam ettiğini sözlerine eklerken şunları söyledi; “Anlaşma sağlanan hemşehrilerimiz sabırsızlıkla yıkımı bekliyorlar. Önemli olan onların mutlu ve istekli olmasıdır. İnşallah gelecek yaza kadar imzalar tamamlanırsa yıkım işlemlerine start verilecek ve en kısa sürede vatandaşlarımıza dairelerini teslim edeceğiz.’Meram Belediyesi

Geri Dön