Meritlife Kent Gaziantep'te görücüye çıktı

Meritlife Kent Gaziantep'te görücüye çıktı

A-Z YAPI, gözde yaşam projesi Meritlife Kent'le Gaziantep Konut&Yapı Fuarı'na katılıyor...


A-Z Yapı, yurt çapında yoğun olarak sürdürdüğü tanıtım ve kampanya çalışmalarına 5-8 Haziran tarihlerinde Gaziantep GSO fuar alanında Küre Fuarcılık tarafından düzenlenen Konut/Emlak Fuarı'nda devam ediyor.

Bugüne kadar "seçkin yaşam" anlamına gelen Meritlife markası ile İstanbul Doğu Ataşehir'de Meritlife Göl Konakları, Meritlife Bulvar ve Meritlife Park gibi yüksek yatırım değeri yaratan projeleri hayata geçiren A-Z Yapı, yine yüksek prim yapma kapasitesine sahip en son ve en büyük projesi Meritlife Kent'i fuar süresince yatırımcılarımızın beğenisine sunuyor.

A-Z Yapı'nın İstanbul'un yeni ve cazip yatırım bölgesi Sarıgazi'de inşaatına başladığı Kent projesi gerek konumu, altyapı olanakları, alışveriş merkezlerine yakınlığı, gerekse barındırdığı sosyal yaşam özellikleri ile yüksek yatırım değerine sahip bir proje. Yeditepe, Işık ve Okan Üniversitelerinin kampüslerine yakınlığı,  Marmaray  projesi ile hayata geçecek Anadolu yakası HRS (Hafif raylı sistem) hattının bir ayağının projenin olduğu bölgeye kadar uzanması, ayrıca Sabiha Gökçen Havaalanına 20 dakikada ulaşım imkanı da projenin değerini bir kat daha arttırıyor.

Meritlife Kent 73 dönüm arazi üzerinde, yatay yerleşim düzeninde avlular etrafına yerleştirilmiş toplam 23 blok ve 1.032 konuttan oluşuyor. 3 ayrı etapta gerçekleştirilecek projede arazinin yüzde 75'i rekreasyona ve yeşil alana ayrılmış. Meritlife Kent'te buz pateni pisti, mini golf, açık havuzlar, ve  spor alanları, yanında 3 sosyal tesis içinde bowling, squash, cafe, restaurant, kapalı havuz, fitness-gym, sauna, masaj ve buhar odaları bulunuyor. Ayrıca sitede 2 ticari bina içinde banka, market, kuru temizleme vb. dükkanlar da yer alıyor.

Mimari olarak 8 adet aktivite avlusu etrafında şekillenen projede, teraslı dubleks dairelerin özel peyzajı dikkat çekiyor. Yüksek camlı, ahşap pergolalarla süslü ön cepheler gün ışığını içeriye davet ediyor. Adeta binalardan akan yaşam sevinci avlulardaki sosyal yaşam ile coşkuya dönüşüyor. Bloklarda yer alan farklı tip ve büyüklükteki daireler, çekirdek aileden, geniş ailelere kadar seçim imkanı sunuyor. Bahçe ve çatı katlarında yer alan dubleks daireler  bahçe ve teras keyfini yaşatmayı amaçlarken, 68 metrekareden başlayıp 300 metrekareye kadar değişen büyüklükteki daireler 1+1'den 4+1 dublekse kadar değişen alternatifler sunuyor. Binalarda standart olarak sağlanan konfor çok yüksek. Ankastre beyaz eşyalı mutfak, jakuzili ahşap mobilyalı banyo, merkezi sistem uydu yayını ve daha birçok detay konforun standartlarını oluşturuyor.

Meritlife Kent'te önem verilen diğer bir husus ise güvenlik. 24 saat kapalı devre güvenlik sisteminin devrede olduğu Kent'te otopark girişleri ve bina girişlerinde dijital şifreleme ve güvenlik kameraları bulunuyor. Dairelerde bulunan görüntülü interkom sistemi ile çocuk oyun alanlarını izlemek mümkün. Bunların yanında çocuk yuvası ve bu yuva tarafından destekli evde bakım hizmeti, 24 saat acil sağlık hizmeti verecek ambulans, spor alanlarında eğitmen eşliğinde spor faaliyetleri, engellilere uygun giriş çıkış rampaları ve özel otopark yerleri gibi ince ayrıntılar Kent'in sağladığı diğer artılar.

2008 yılı başında inşaatına başlanan Meritlife Kent'te 1. Etap daireler Ağustos 2009'da teslim edilecek.