Meritlife Park'ta 220 bin YTL'ye

Meritlife Park'ta 220 bin YTL'ye

Ataşehir'e bağlı Şerifali Çiftliği mevkiinde aktif insanlara yönelik gerçekleştirilen Meritlife Park projesi 6.5 dönüm arazi üzerinde 3 bloktan oluşuyor.

Şerifali Çiftliği mevkiinde, A-Z Yapı Grup şirketlerinden Dekon İnşaat tarafından gerçekleştirilen Meritlife Park projesi, 6.5 dönüm arazi üzerinde 3 bloktan oluşuyor. Toplamda 124 dairenin bulunduğu projede fiyatlar ise 220 bin YTL ile 450 bin YTL arasında değişiyor. Projede aktif insanların, ailelerin rahat yaşaması planlanmış, güvenli yaşam standartları belirlenmiş. A-Z Yapı Group Genel Müdürü Cevdet Erdem ile 22 milyon YTL yatırım büyüklüğündeki Meritlife Park projesini konuştuk.

Projeyi genel özellikleriyle anlatır mısınız?
Meritlife Park bugüne kadar birçok proje geliştirdiğimiz, önemli bir yatırım bölgesi olan Şerifali Çiftliği mevkiinde, A-Z Yapı Grup şirketlerimizden Dekon İnşaat tarafından gerçekleştiriliyor. Proje Meritlife Göl Konakları projemize komşu konumda bulunuyor. 6.5 dönüm arazi üzerinde 3 bloktan oluşan toplam 124 daireli bir konut projesidir. Projede açık ve kapalı otoparkları, açık yüzme havuzu, tenis ve spor alanları mevcut. Ulaşım açısından çok merkezi bir noktada, Ataşehir meydana 5 dakika mesafede bulunuyor. 

Projenin diğerlerinden ayrılan en büyük özelliği nedir? Hangi yönüyle fark yaratmayı amaçlıyor?
Projemiz Akyürek Elmas mimarlık tarafından planlandı. Satış ve teknik ekiplerimizin mimari gruba ne istediğini doğru anlatabilmesi sonucunda yaratılmış, doğruları ve standartları yüksek bir proje Meritlife Park. Aktif insanların, ailelerin rahat yaşaması planlanmış, kendilerini güvende ve mutlu hissetmeleri amacıyla standartlar belirlenmiştir. İnşaat başlangıcında satış ofisi hemen yapılandırıldı, sayıca en fazla olan 3 oda 1 salon dairelerimiz satış ofisinde birebir inşa edilerek, kullanılacak malzemelerin sunumu gerçekleştirildi. Hayal satmaktan ziyade gerçeği bu olacak diye örnekleme yapıldı.

Mimari olarak hangi bölgenin etkilerini taşıyor?
Mimari tamamıyla modern tarzda. Projede arazinin konumuna uygun bir yapı izlendi. 13 katlı blokta katta sadece 2 daire varken, bu sayı diğer 14 katlı blokta 3, yine 14 katlı olan 3'üncü blokta katta 4 daire olarak planlandı.

Konutların özellikleri nelerdir?
Modern inşaat teknolojisi ve yüksek beton kalitesi ile sağlam zemin üzerinde sağlam inşaat prensibi ile inşa edilen binalar yüksek deprem güvenliği sağlıyor. Binalarda çift asansör bulunuyor. Binalarda su ve ısı yalıtımı, daire içlerinde ısı ve ses yalıtımı yapılıyor. Dairelerimiz çelik giriş kapısından başlayarak iç mekanlarda ahşap kaplamalı oda kapıları, oda ve salonlarda lamine parke, ıslak zeminlerde birinci sınıf seramik, ankastre beyaz eşyalı mutfak, jakuzili ahşap mobilyalı banyo, merkezi sistem uydu yayını, kablosuz internet bağlantısı, klima alt yapısı, ısıcam ve pvc doğrama olmak üzere standart donanımlarla sahiplerine sunuluyor.

Ne zaman başladınız? Bitiş tarihi ne olacak?
Projemiz Haziran 2007'de başladı, Mayıs 2009'da tamamlanmasını planlanlıyoruz.

Kaç çeşit konut var. Bunların büyüklükleri?
Projemizde 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon, 3 oda 1 salon bahçe katı ve 4 oda 1 salon daire tiplerinde sahibiz. Dairelerimizin büyüklükleri ise 107 metrekare ile 165 metrekare arasında değişiyor. Toplamda 17 ayrı daire seçeneği bulunuyor.

Fiyat aralığı nedir?
Projede yer alan dairelerin fiyatları 220 bin YTL ile 450 bin YTL arasında değişiyor. Bunlar peşin ödeme fiyatlarıdır. İsteyen alıcılara Finansbank özel kredi imkanları sunuyor. Ayrıca firmamızın da taksitlendirme seçenekleri bulunuyor.

Sosyal ve ortak alanlarda neler var?
Proje dahilinde açık ve kapalı otopark, 24 saat güvenlik, fitness salonu, squash, yüzme havuzu, tenis kortu, voleybol ve basketbol sahaları bulunuyor. Ayrıca yürüyüş parkuru ve çocuk oyun alanı projede yerini alacak. Projede profesyonel site yönetimi hizmetleri bulunacak.

Projenin yatırım cirosu nedir? Ne kadar büyüklükte bir proje bu?
Yatırım cirosu 22 milyon YTL civarında bir büyüklüğe sahip.

(Demet Cengiz BİLGİN – hurriyetemlak.com)

Detaylı bilgi: www.meritlife.net

Satış Ofisi: 0216 364 71 00 - 01