01 / 07 / 2022

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu tek tek şirketleri arıyor! Faiz kararı öncesi ortalığı karıştıran dolar iddiası

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu tek tek şirketleri arıyor! Faiz kararı öncesi ortalığı karıştıran dolar iddiası

Türk Lirası, dolar karşısında tekrar erimeye başladı. Merkez Bankası’ndan bunun için ilk adım geldi. TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nın yardımcıları tek tek firmaları arıyor. İşte detaylar…Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 Aralık 2021 tarihinde açıkladığı Kur Korumalı Mevduat Sistemi ile birlikte 18 TL civarlarında olan dolar, 14 TL’lere kadar düştü.

Geçtiğimiz haftalarda Amerikan Merkez Bankası FED’in faiz artırımı sonra ise yaklaşık dört ay boyunca stabil bir şekilde 14 TL’lerde seyir deden dolar tekrar 16 TL’leri gördü.

Bu durumla ile birlikte vatandaşlar ve yatırımcılar ise düşünceli bir hal aldı.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu tek tek şirketleri arıyor! Faiz kararı öncesi ortalığı karıştıran dolar iddiasıSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.