26 / 05 / 2022

Merkez bankası ne kadar faiz indirecek?

Merkez bankası ne kadar faiz indirecek?

Merkez Bankası bugün saat 14.00'da merakla beklenen faiz kararını resmen açıklayacak. Peki merkez bankası ne kadar faiz indirecek?Merkez Bankası'nın merakla beklenen faiz kararı öncesi milyonlarca kişinin merak ettiği dolar/TL zirveye yakın seyrediyor. Sputniknews'te yer alan habere göre, dün 14.83'le tarihi zirvesine ulaşan dolar, bugüne 14.82'den başladıktan sonra 15 lirayı aştı.

Merkez bankası ne kadar faiz indirecek?

Yaşanan gelişmelere göre, Euro da 16.76'dan güne başlarken, 17 seviyesini geçti. Euro dün tarihi zirvesini 16.80'e taşımıştı.

Merkez Bankası bugün saat 14.00'da merakla beklenen faiz kararını resmen açıklıyor. Piyasaların beklentisi faizin 100 baz puan indirilerek yüzde 14'e çekilmesi şeklinde.

Merkez Bankası'ndan dolara 4. müdahale geldi!Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.