Mermerde kur fırsatçılarına TL önlemi!

Mermerde kur fırsatçılarına TL önlemi! Mermerde kur fırsatçılarına TL önlemi!

Dövizde yaşanan dalgalanmalardan dolayı bazı mermer tedarikçileri ve üreticiler durumu fırsata çevirmeye başladı. Firmaların TL üzerinden anlaşma yapması anlaşmalar yapılıyor. 


Eskişehir Mermerciler Derneği Başkanı Abdülkadir Sönmez, döviz kurundaki artış nedeniyle bazı mermer tedarikçilerin ve üreticileri durumu fırsata çevirmek istediklerini söyledi. Sönmez, firmaların yerli ve milliden yana olmaları konusunda çağrı yaptı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, kur fırsatçılarına karşı sektörün önemli firmaları ile ticaret anlaşması yaptıklarını açıklayan Sönmez, “Piyasalardaki hareketliliği fırsata çeviren bazı mermer tedarikçileri ve ham maddeciler biz mermer tüketicilerini bir hayli zora sokmaktadır. Biz tüketici mermerciler olarak bu dengesiz ticaretten dolayı müşterilerimize karşı mahcup duruma düşmekteyiz. Bu vesileyle Eskişehir Mermerciler Derneği olarak piyasalardaki kur fırsatçılarına karşı Bandırma ve Bursa'daki iki değerli firmayla hem vade hem çekle, hem de TL olarak ticaret anlaşmasına vardık. Firma yetkilileri kurun yükselişine göre indirimde yapılacağını söylediler. Kendilerine Eskişehir Mermerciler Derneği olarak teşekkür eder, diğer tedarikçi ve ham maddeci firmalarımıza fırsatçılığı bir an önce terk edip yerli ve milliden yana olmalarını arzu ederiz” şeklinde konuştu.