Metrekare.com yayın hayatına başladı!

Metrekare.com yayın hayatına başladı!

Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun üç arkadaş; Serhat Karahan, Halil Akın ve Arda Bayındır’ın kurduğu, Türkiye'deki en kolay emlak alma, satma ve kiralama deneyimini sunan Metrekare.com yayın hayatına başladı...


Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun üç arkadaş; Serhat Karahan, Halil Akın ve Arda Bayındır’ın kurduğu, Türkiye'deki en kolay emlak alma, satma ve kiralama deneyimini sunan Metrekare.com, Earlybird Venture Capital ve Aslanoba Capital gibi güçlü girişim sermayelerinin inancını kazanarak, yatırım desteği aldı. Türkiye’de ilk ve tek olan Metrekare.com, yatırımcılardan aldığı büyük destekler ile emlak sektöründe devrim yaratmaya hazırlanıyor.


Türkiye’de emlak sektöründe devrim yaratmak üzere yola çıkan Metrekare.com, emlak ile ilgili her türlü bilgiyi tek çatı altında toplamak üzere hayata geçirilmiş, yeni nesil seri ilan sitesi. Emlak sektöründeki karmaşıklığa son veren, teknoloji ve bilgi odaklı çözümler sunan Metrekare.com, büyük yatırımcıların desteğini ardına alarak hizmet vermeye başladı.


Earlybird Venture Capital ve Aslanoba Capital gibi dünyaca ünlü yatırım şirketlerinin güvenini kazanmayı başaran Metrekare.com, Trendyol, Peak Games ve Grupanya gibi başarılı girişimlerin kurucuları tarafından da destekleniyor. Türkiye’deki ilk yatırımı Metrekare.com olan Earlybird Venture Capital’in ortağı Cem Sertoğlu yaptıkları yatırıma olan inancını şu cümlelerle açıklıyor: “İçinize sinen bir kiralık ofis ya da satılık daire bulmak oldukça meşakkatli ve uzun bir süreç. Metrekare.com sunduğu yenilikçi çözümler ile bu süreci kısaltıyor ve Türkiye’de eksik kalan bir boşluğu dolduruyor. Fikri ilk duyduğumuz andan itibaren inandık ve destek olmaya karar verdik. Çok cazip ve akılcı bir yatırım oldu. İnanıyorum ki kısa zamanda büyük başarılar elde edeceğiz.”


Alanında ilk ve tek


Aldığı yatırım desteği ve sunduğu teknolojik çözümler ile emlak sektörüne hızlı bir giriş yapan Metrekare.com, yalnızca emlak ilanlarının yer aldığı bir site olarak öne çıkıyor. Kiralık daire, satılık ev ya da ofis arayan kişilere konum ve semt hakkında da en güncel bilgileri sunan Metrekare.com tüketicilerin başka hiçbir yerde bulamayacakları;  fiyat karşılaştırmaları ve bölgelerin ulaşım, okul, çevre gibi özellikleriyle ilgili detaylara da yer veriyor.


Ev alma kararında etkili olacak detayların yanında kullanımı oldukça pratik mobil ve web sitesi ile senkronize çalışan mobil uygulamalarla kullanıcı kiralık ve satılık daireleri ve emlak ofislerini görebilmenin yanında cep telefonundan ilan eklenebiliyor ve uygun evlerden anında haber alınabiliyor.