28 / 09 / 2022

Milyonlarca SGK'lı kadına müjde! Devlet 16 bin lira ödeyecek!

Milyonlarca SGK'lı kadına müjde! Devlet 16 bin lira ödeyecek!

İş dünyasında kadınların daha fazla yer alması için devlet ve özel sektörden çalışma olanaklarını kolaylaştıracak hamleler gelmeye devam ediyor. Sigortalı kadınlar, doğumdan sonra bir süre iş hayatından uzak kalıyor. Bu kapsamda 112 gün üzerinden en az 16 bin lira ödemesi yapılıyor. İşte detaylar...Sigortalı kadınların hamilelik dönemde işverenler, kadınların iş sözleşmesini feshedemiyor. Bu süre zarfında yasal izin süresinde ihtiyaç duyulan maddi destek ise devlet kanadından geliyor. Bu kapsamda 112 gün üzerinden en az 16 bin TL ödeme yapılıyor. 

Milyonlarca SGK lı kadına müjde! Devlet 16 bin lira ödeyecek!

Kadınların iş dünyasında daha fazla istihdam etmesi için hem devlet hem de özel sektör önemli çalışmalarına devam ediyor. Çünkü iş dünyasına katılanların sadece üçte biri kadın. Oysa gelişmiş ülkelerde kadın çalışan oranı daha yüksek. Kadınların çalışma hayatına daha çok girmesi için Türkiye’nin hukuk ve sosyal güvenlik sistemi çalışan veya çalışmayan tüm kadınlara birçok haklar sunuyor. Peki devlet kanadı kadınlara hangi hakları sunuyor? Doğumdan sonra verilecek parayı alma şartı neler? İşte detaylar...
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön