27 / 06 / 2022

Mitsubishi'nin yeni Kirigamine Klimaları alerjenleri etkisiz hale getiriyor!

Mitsubishi'nin yeni Kirigamine Klimaları alerjenleri etkisiz hale getiriyor!

Bahar mevsimi ile polenler çevreye yayıldı ve alerjilerde artış yaşanmaya başladı.Mitsubishi Electric’in Yeni Kirigamine Serisi Klimaları havayı temizleyen özel filtre sistemi Plasma Quad teknolojisi alerjenleri etkisiz hale getiriyor...Bahar mevsimi ile polenler çevreye yayıldı ve alerjilerde artış yaşanmaya başladı. Bulunduğunuz mekanlarda özel filtre sistemine sahip klima seçimiyle polen alerjilerinin etkilerini büyük oranda azaltmak, daha kaliteli, konforlu ve sağlıklı bir havaya sahip olmak mümkün. Mitsubishi Electric’in Yeni Kirigamine Serisi Klimaları havayı temizleyen özel filtre sistemi Plasma Quad teknolojisi sayesinde bahar aylarında sıkça görülen polen, toz ve bakterilere geçit vermiyor, ortamın hava kalitesini yükseltiyor. Institute of Tokyo Environmental Allergy (ITEA) Inc. ve Kitasato Research Centre for Environmental Science isimli bağımsız bilim ve araştırma kurumlarının yaptığı testlerin sonucuna göre Plasma Quad filtre sistemi, güçlü bir perdeye benzeyen elektriksel alanı kullanarak hava girişi boyunca ortamdaki bakteri, virüs ve alerjenleri yüzde 99’a varan oranda nötralize ediyor. Aynı zamanda bulunduğunuz yeri ve uzak noktalardaki sıcaklıkları algılayan 3D i-see Sensör ve hava akımı yönlendirme sistemleri ile farklı bir klima deneyimi sunan Yeni Kirigamine, klima teknolojisinde zirvede bulunuyor.


Doğal Hava Esintisi sayesinde bahar yorgunluğuna son


Yeni Kirigamine Klimalar’da sağlıklı bir ortam sağlamayı destekleyen diğer bir üstün özellik ise Natural Flow, yani Doğal Hava Esintisi teknolojisi. Doğal Hava Esintisi teknolojisi, ortamın aşırı soğumasına ve yorgunluk hissine engel olarak bahar aylarını daha dinç geçirmenize yardımcı oluyor.


Sıcak bir günde hızlıca serinlemek mümkün


Yeni Kirigamine Klimalar’da hava akımının çok kuvvetli veya doğrudan hissedildiği durumlarda, dolaylı hava akımı ayarı kullanılarak akımın yönünü değiştirmek mümkün. Böylece sıcak bir günde girdiğiniz mekânda hızlıca serinlemek ya da soğuk bir günde hızlıca ısınmak istediğinizde doğrudan hava akımını seçmeniz yeterli oluyor.

A+++ enerji sınıfındaki Yeni Kirigamine ile yüksek enerji tasarrufu


Sağlığa katkılarının yanı sıra yüksek enerji verimliliği ve konfor odaklı geliştirilmiş teknolojisiyle de öne çıkan Yeni Kirigamine Klimalar, 2014 yılından itibaren ülkemizde geçerli olan Sezonsal (Mevsimsel) Verimlilik Kriterleri’ne göre hem soğutmada hem ısıtmada A+++ enerji sınıfında* yer alıyor. Bu sayede enerji maliyetlerinde yüksek tasarruf sağlıyor.