Mobilya ve beyaz eşyalarda KDV ve ÖTV indirimi 30 Haziran'da bitiyor!

Mobilya ve beyaz eşyalarda KDV ve ÖTV indirimi 30 Haziran'da bitiyor!Enflasyonla mücadele kapsamında mobilya ve beyaz eşyalarda başlatılan ÖTV ve KDV indirimleri 30 Haziran'da bitiyor. Sektör temsilcileri fırsattan yararlanmaları için vatandaşlara çağrıda bulundu.


Enflasyonla mücadele kapsamında 1 Kasım 2018 tarihinde mobilya, beyaz eşyada yapılan ÖTV ve KDV indirimi 30 Haziran'da son buluyor. Yüzde 20'lere kadar indirim imkanı sunan fırsattan yararlanabilmek için son günler.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, mobilya ve beyaz eşya sektörüne sağlanan KDV ve ÖTV indirimlerinden faydalanmak için 20 gün kaldı. Sektör temsilcileri sadece evlenecekler için değil, mobilyasını yenileyecekler için de büyük avantaj sağlayacak indirim için çağrıda bulunuyor.

Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, 'KDV indiriminin sürmesi bizim için ayrı bir motivasyon oldu. Düğün sezonunda bulunmamız nedeniyle iç pazardaki daralma durdu. Son 20 gün için ise satışların artmasına yönelik büyük ümidimiz ve beklentimiz var. Sadece evlenecekler için değil, mobilyasını yenileyecekler için de büyük avantaj onları bekliyor' dedi.

Mobilya sanayi İş Adamları Derneği (MOBSAD) Başkanı Nuri Gürcan ise 'Şu anda KDV indirimi ve Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı kapsamında yüzde 20 indirim mevcut. Bazı mobilya firmaları, kendi indirimlerini de uygulayarak mobilya alımını avantajlı hale getirebiliyorlar. Bu fırsat kaçmamalı' seklinde konuştu.

Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER) Başkanı Mesut Öksüz, 'Küçük elektrikli ev aletlerinde ÖTV'nin sıfırlanmasının etkisini önemli şekilde hissettik. Satışlar ciddi şekilde arttı' diye konuştu.