Modernist yüzde 40 prim yaptı ikinci etapta düğmeye basıldı

Modernist yüzde 40 prim yaptı ikinci etapta düğmeye basıldıYeşil İnşaat'ın Beylikdüzü'nde yaptığı Modernist projesinin bin 100 konutluk ilk etabından geriye 100 konut kaldı. Satılan dairelerin bir yılda yüzde 40 prim yaptığını söyleyen şirket yöneticisi Burak Duruman ikinci etaba başlayacaklarını söyledi.


YEŞİL İnşaat'ın 1.5 milyar dolarlık Modernist projesi ev alanların yüzünü güldürdü. Toplam 10 bin konuttan oluşan ve 5 yıl içerisinde tamamlanması planlanan Modernist'in bin 100 konutluk ilk etabından 100 kadar konut kaldı. Metrekaresi 1.000 YTL'den satılan konutlar bir yılda yüzde 40 prim yaptı. Modernist'te sadece konut değil bir yaşam tarzı sattıklarını söyleyen Yeşil İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Burak Duruman `İlk satış fiyatları 950 YTL'den başladı. Bu evler bulundukları konumlarına göre farklı oranlarda prim yaptı. Ortalama prim artışı ise yüzde 40 oldu. Bu nedenle 40-50 adet konut almak isteyenler var ancak biz seçici davranarak belli sayıda konutu toplu olarak satmayı tercih ediyoruz' dedi.

EV DEĞİL TARZ SATIYORUZ

`BİZ inşaat firması olmak istemiyoruz. Proje geliştirmesi olmayı arzuluyoruz' diyen Duruman, bu nedenle birçok şirket kurulduğunu söyledi. Duruman `Biz üst kurum olmak istiyoruz. En iyiyi, en ucuzu yapmak için proje geliştirip, inşaat ile ilgili yapım işi hizmetlerini başka şirketlerden almak istiyoruz' dedi. Projenin kendi kendine yeterli olması için her türlü sosyal ve spor tesislerini yaptıklarını söyleyen Duruman `Sokakta çocuğunuzun başına bir şey gelmesinden korkmadığınız bir proje ürettik' dedi. Şehrin içinde ama şehrin stresinden uzak bir proje üretmek istediklerini söyleyen Duruman lokantasından kafesine, tenis kortundan kapalı spor salonlarına kadar her türlü detayın düşünüldüğünü söyleyen Duruman `Ben hep bu projeden evlerin bonus olarak verildiğini düşünüyorum. Çünkü buradan ev alanlar yaşam tarzını satın alıyor' dedi.

Modernist gibi yeni bir projenin daha başlaması için arazi aradıklarını söyleyen Duruman `Arsa bulur bulmaz buna benzer bir projeye daha başlayacağız' dedi. Mevcut projede metrekaresi bin YTL'den bin 500 YTL'ye kadar çıkan evlerin bulunduğunu söyleyen Duruman `Bizim bazen 1+1 dairemizin büyüklüğü 90 metrekare. Bazı 1+1'ler ise 40 metrekare. Yani 40 bin YTL'ye de daire var. Tek başına yaşayan birisi bu ev bana yeter diyorsa, 40 bin YTL'ye bütün bu sosyal altyapının da kullanım hakkını yani yaşam tarzını da almış oluyor. O nedenle de projelerimiz büyük ilgi görüyor' dedi.

MODERNİST PORTALI

PROJEDEKİ tüm evlere dokunmatik ekranla yararlanılacak bir portal oluşturduklarını söyleyen Burak Duruman `Her meslek sahibi kendisini buraya kaydedecek. Portal sayesinde lastik satıcısı da, dişçi de birbirini bulacak. İsteyen ihtiyaç duyduğu ürünü portala ekleyecek. O ürünü satan bir Modernist sakini de portal sayesinde malını satabilecek' dedi. Aynı yöntemle site içi seri ilanlar verilebileceğini, cafe ve restoranlardan sipariş verilebileceğini söyleyen Duruman `Bu sistemle kreş, çocuk alanlarında çocukları izlemeyi, spor alanlarının kullanımda olup olmadığını, çarşıyı da otoparkı online olarak görmek de mümkün olacak' dedi.
İBRAHİM ACAR

Trump residence için arsa aranıyor

ABD'Lİ emlak kralı Donald Trump'ın Türkiye temsilcisi olan Yeşil İnşaat Trump Residence için de arazi arayışına başladı. Yeşil İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Burak Duruman bu proje için arsa aradıklarını ve buldukları anda da çalışmanın başlayacağını söyledi. Topkapı'da bir de business otel projeleri olduğunu söyleyen Duruman `İşadamlarına yönelik olarak yapılması düşünülen otel projesi için de bölgedeki imar altyapısının bitmesini bekliyoruz' dedi. Duruman ayrıca Silivri'deki Çanta Belediyesi sınırları içinde denize sıfır konumda 80 villalık yeni bir projeye de daha başlayacaklarını vurguladı.

Birinci etap 19 katlı 7 bloktan oluşuyor


Modernist1 yüzde 85'i yeşil alana ayrılan 61 bin metrekare arsa üzerine kuruldu.


Projenin tamamı 19 katlı 7 bloktan oluşuyor.


Projede 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler ve farklı kat planları bulunuyor.


Dairelerin şu anki metrekare satış fiyatı bin YTL olarak belirlendi. Dairelerin konumuna ve yerine göre rakam değişiklik gösteriyor.

http://www.yesilinsaat.com.tr/modernist/

Tel: 0 212 853 84 00


(Star)