Mudanya İskelesi Bursalıların hizmetinde!

Mudanya İskelesi Bursalıların hizmetinde!Bakanlar Kurulu kararıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen ISPS kodlu Mudanya iskelesi, yeniden faaliyete geçerek kabotaj yükü kabulüne başladı.


İskelede kuru yük, çuval ve paletli yük gibi yüklerin taşımacılığı Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan BURULAŞ tarafından yapılacak. BURULAŞ tarafından çevre limanlar ile kooperatif ve deniz ticaret odalarına, iskelenin işleyişi ve fiyat tarifesi hakkında yazılar gönderildi. 


İskele, 12 Ekim 2015 tarihli 8166 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla Bursa Büyükşehir Belediyesine devredilmişti. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkililerinin 20 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirdiği resmi devir sonrasında Mudanya Belediyesi iskelede bulunan demirbaşa kayıtlı malzemelerini teslim alırken, elektrik ve su saatlerini de sökmüştü. 


TARİFE BELİRLENDİ 


İskelede,kuru yük, çuval ve paketli yük gibi yüklerin taşımacılığı Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan Burulaş tarafından yapılacağı duyuruldu. İskelenin işletmesini üstlenen Burulaş tarafından çevre limanlar ile kooperatif ve Deniz Ticaret Odalarına,iskelenin işleyişi ve fiyat tarifesine yönelik bilgilendirme yazıları gönderildi. 


Hatırlanacağı gibi kent merkezinde yer alan Mudanya Betonarme İskelesinin 'sahil düzenleme çalışmalarının daha hızlı yapılabilmesi amacıyla' devredilmesine ilişkin kararname, 12 Ekim 2015 tarihli 8166 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla Bursa Büyükşehir Belediyesine devredilmişti. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkililerinin 20 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirdiği resmi devri sonrasında Mudanya Belediyesi, iskelede bulunan demirbaşa kayıtlı malzemelerini teslim alırken, elektrik ve su saatlerini de sökmüştü. Gazete Bursa