18 / 08 / 2022

Muğla Ula Göleti'nin çevresi düzenlenecek!

Muğla Ula Göleti'nin çevresi düzenlenecek!

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Ula Göleti Çevre Düzenlemesi, Bisiklet ve Yaya Yolu Proje bedelinin yüzde 48,79'luk bölümünün GEKA tarafından, kalan bölümünün de Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığını söyledi.Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Ula ilçesinde bulunan Ula Göletinde çevre düzenlemesi yapıldı.


Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Ula Göleti Çevre Düzenlemesi, Bisiklet ve Yaya Yolu Proje bedelinin yüzde 48,79'luk bölümünün Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından, kalan bölümünün de Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığını söyledi.


Proje ihalesinin geçen yıl gerçekleştirildiğini anımsatan Gürün, yapılan düzenleme ile Ula Göleti'nin çehresinin değiştiğini ifade etti. Gürün, "Göleti çevreleyen toplam 3 bin 118 metre yol içerisinde, yaya ve bisiklet yolu, araç yolu, oturma bankları, pergoleler, 96 adet piknik masası, 500 metrekare oyun ve spor alanları, 6 bin metrekare otopark ve 4 adet tuvalet kabini halkımızın hizmetine sunuldu. Gölette artık kano yarışları, balık avlama, bisiklet ve atletizm yarışları gibi birçok sosyal aktivite yapılabilecek" diye konuştu.


AA