06 / 07 / 2022

Muhammed Güney: Odunpazarı'nın acil hizmete ihtiyacı var!

Muhammed Güney: Odunpazarı'nın acil hizmete ihtiyacı var!

Saadet Partisi Odunpazarı İlçe Başkanı Muhammed Güney, Eskişehir' de en fazla Odunpazarı ilçesinin hizmete ihtiyacı olduğunu belirterek, yeni Belediye Başkanı Kazım Kurt' a başarılar diledi.Saadet Partisi olarak seçim sürecinde ortaya koydukları projeleri göreve gelen başkanların mutlaka değerlendireceğini kaydeden Saadet Partisi Odunpazarı İlçe Başkanı Muhammed Güney, "Bizler bu projelerin de yakın takipçisi olacağız. 

Gündoğdu Mahallesi'ni bekleyen tehlike ile ilgili nasıl bir yol haritası çizildiğinin en kısa zamanda kamuoyuyla paylaşılması elzemdir. Evlerinin akıbetini bilmeyen vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi adına hangi adımların atılacağını merakla bekliyoruz. Seçim öncesi somut bir söylem geliştiremeyen, kepçelerin önüne yatmayı çözüm zanneden bir idare şimdi işin başında. 

Ne yapacaklarını göreceğiz. İşin burasmda seçimlerden önce de ifade ettiğimiz gibi öncelikle risk altındaki alanlar ifadesinin risk alanı olarak acilen değiştirilmesi gerekmektedir. Vatandasın mağduriyetinin giderilmesi açısından bu karar hayati önem taşımaktadır. Kentsel dönüşümden vazgeçilmelidir. O bölgede yaşayanları alışık oldukları yerden başka bir yere yerleştirmeye kimsenin hakkı yoktur. Kentsel yenileme yaparak o bölgeler hem yaşanabilir huzur alanları haline gelebilir hem de mülk sahiplerine katma değer katmak mümkün olur. Bunun haricinde atılacak her adım bırakın şehrimizi geleceğe taşımayı daha da sıkıntılı bir sürece götürmesi işten bile değildir. Beklentimiz bugünden itibaren riskli alanlarla alakalı çalışmaların şeffaf ve katılımcı bir anlayışla çözülmesidir. Yapılacak iş bellidir. 

Saadet Partisi olarak bu konuda çıkmaza düşen idarecilere seve seve yardımcı olabileceğimizi ifade ediyoruz" dedi. 


Eskişehir Anadolu