Münir Karaloğlu'ndan imar barışı uyarısı!

Münir Karaloğlu'ndan imar barışı uyarısı! Münir Karaloğlu'ndan imar barışı uyarısı!

Antalya valisi Münir Karaloğlu, 'İmar Barışı' kapsamında şehirleşme alanında birçok sorunun çözüldüğünü, bundan sonra turizm kentinde çarpık kentleşmeye izin vermeyeceklerini kaydetti. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müfettişi Onur Şatıroğlu ve İbrahim Melih Doğanoğlu, 'İmar Barışı' çalışmaları hakkında bilgi vermek için Antalya valisi Münir Karaloğlu'nu ziyaret etti. Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, müfettişler, il genelinde izinsiz yapılaşmaya ilişkin suiistimallerin engellenmesi hususunda gerekli yasal tedbirlerin alınması açısından uydu fotoğrafları, arazi tespit çalışmaları ve ilgili Belediye Başkanlıkları eliyle tespit çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

İmar Barışına Yönelik Kanunun suistimal edildiği ve buna bağlı olarak 31 Aralık 2017'den sonra yapımına başlanan ve kanun şartlarını taşımayan binaların yıkılacağını belirten müfettişler, mülk sahiplerine ise Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından cezai işlem uygulanacağını belirtti.

Vali Münir Karaloğlu ise İmar Barışı kapsamında şehirleşme alanında birçok sorunun çözüldüğünü ancak bundan sonra aynı sorunların tekrar yaşanmasına ve bir turizm şehri olan Antalya'da çarpık kentleşmenin oluşmasına müsaade etmeyeceklerini söyledi. Konuyla ilgili görevlilerin dikkatle tespit çalışmalarını yapması gerektiğini belirten Vali Karaloğlu, kanun ve ilgili mevzuata aykırı işlem yapanların ve yalan beyanda bulunanların acilen cezalandırılması gerektiğine vurgu yaptı.