08 / 08 / 2022

Murat Tarman kimdir?

Murat Tarman kimdir?

Atakule GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekilli Murat Tarman kimdir? Murat Tarman daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Murat Tarman'ın biyografisi...Atakule GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekilli Murat Tarman kimdir? Murat Tarman daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Murat Tarman'ın biyografisi...

Murat Tarman kimdir?
1973 yılında İstanbul’da doğan Murat Tarman, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1993 – 1997 yıllarında ABD’de Finans ve İşletme lisansını, 1997 – 1999 yılları arasında MBA yüksek lisansını bitiren Tarman, ülkesine geri döndü. 

Çimento, Tekstil, Gayrimenkul yatırım, İnşaat ve Elektrikli Ev Aletleri sektörlerinde faaliyet gösteren Tarman Group bünyesine katılan Murat Tarman, şirketlerde, alt pozisyonlardan başlayarak değişik görevler aldı.

Tarman Group İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapan Murat Tarman, Atakule GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği'ne seçildi. 

Evli ve 2 çocuk babası olan Murat Tarman, Pakistan Fahri Başkonsolosu, TÜSİAD üyesi, NATO ülkelerinde faaliyet gösteren Uluslararası Polis Birliği (IPA) Onursal üyesi , İstanbul Golf Kulübü ve Büyük Kulüp (Cercle d’Orient) üyesi.

Golf, tenis ve binicilik gibi klasik sporların yanı sıra, çocukluğundan beri snowboard, wakeboard gibi sporlarla da yakından ilgilenen Murat Tarman, Türk Ressamlarına ilgi duyan Tarman aynı zamanda klasik otomobillere merakıyla tanınıyor.

Atakule GYO'da yönetim kurulu değişikliği!