Mustafa Bozbey: Kentsel dönüşümde risk alacağız!

Mustafa Bozbey: Kentsel dönüşümde risk alacağız!

CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında konuştu. Bozbey, “Bu işin çözümü için elimizi taşın altına koyacağız'' dedi.


İMSİAD'ın dernek merkezinin açılışında konuşan CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, kentsel dönüşüm sorununu mutlaka çözmek zorunda olduklarının altını çizdi.

Olay Gazetesi'nde yer alan habere göre, sorunun çözülmesi için elinden geleni yapacaklarını söyleyen Bozbey, “Kentsel dönüşüm insanla başlar, insanla biter. Geldiğimiz noktada kamu, vatandaş ve müteahhit zorda. Kentsel yenilemenin en doğru şekilde yapılması için hem vatandaş, hem kamu, hem de müteahhit kazanmalı. Ortak kazanç olursa, kent de kazanır. Doğru proje ve çözüm budur. Elimizi taşın altına koyacağız. Her türlü riski alacağız, birlikte güç oluşturup bu sorunu çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bursa'nın merkezindeki nüfus yoğunluğunun, 5 ayrı noktada uydu kentler oluşturulup azaltılması gerektiğini söyleyen Bozbey, “Bursa'nın, merkezinde yoğunlaşmanın artmasına değil, tam tersine uydu kentler oluşturacak bir kent planlamasına ihtiyaç var. Bunu, Bursa'yı koruyarak yapacağız. Bursa'yı bu şekilde geleceğe taşıyabiliriz ve Türkiye'nin en yaşanabilir kenti yapabiliriz. Bunu yapacak anlayışımız ve bilgi birikimimiz var. Bursa buna hazır. Bir araya gelerek çözüm üretmemiz ve birlikte yönetmemiz gerekiyor” diye konuştu. 

Mudanya'da Çağrışan Mahallesi sakinleriyle buluşan Bozbey, burada çiftçilerin yaşadığı sorunlar hakkında konuştu. Bozbey, “Tarım alanında önemli projelerimiz var. Üreticilerle rekabet eden değil, üreticiyi destekleyecek çalışmalara imza atacağız” açıklamasında bulundu.