Müstakiller İnşaat Bağcıları üs seçti

Müstakiller İnşaat Bağcıları üs seçti

Müstakiller İnşaat San. ve Tic.A.Ş. Bağcılar'da 30 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa ettiği Hayatpark Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin ardından aynı bölgede bulunan 3 bin metrekare alan üzerine hastane yapımına başlayacak.


Bağcılar'ın en büyük sanayi, ticaret ve yerleşim bölgesi olan Güneşli'de inşa edilen Hayatpark Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin, İstanbul'un önemli ulaşım bağlantı yolları üzerinde olduğunu vurgulayan Müstakiller İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İmık; "Genç ve çalışan bir nüfusu barındıran ilçemizde esnaf, tüccar ve sanayiciden oluşan önemli bir kitle var. Onun için biz bu bölgede yatırım yapmanın doğru olacağına karar verdik. Hayatpark Alışveriş Merkezi'nin ardından Bağcılar'a hastane yapacağız" dedi. Bölgenin hızla gelişmesine karşın büyük sağlık problemlerinin olduğuna dikkat çeken İmık, "Bağcılar'da halka hizmet verecek yeterli donamıma sahip bir hastane bulunmuyor. Amacımız yapımına başlayacağımız üst düzey donanıma sahip hastaneyle Bağcılar ve çevre halkının taleplerine cevap vermek" diye konuştu. 


Hayatpark markalaşıyor

İstanbul Bağcılar ve civarında yaşayan bir milyon nüfusa hizmet etmeyi hedeflediklerini belirten İmık, "Hayatpark'ı marka haline getireceklerini söyleyerek "Yeni hayatta yalnız en iyilere yer var. Hayatpark Alışveriş ve Yaşam Merkezi dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen markalarından oluşan mağazalar karmasıyla seçenekler, fırsatlar ve ilklerin merkezi konumunda yer alacak. İnşaatına başlayacağımız Hayatpark Hastanesi ile farklılığımızı ortaya koyarken, Hayatpark ismini de markalaştıracağız " şeklinde konuştu.


Ortam ferah

Alışveriş merkezinin Güneşli'nin cazibe merkezi olacağına da değinen İmık, "Hayatpark Alışveriş ve Yaşam Merkezi alışverişin yanı sıra bölge halkına nostalji yaşatmayı planlıyor. Teras katta yer alacak açık çay bahçesi ve yazlık sinema, Hayatpark Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ni İstanbul'daki tüm alışveriş merkezlerinden farklı bir noktaya taşıyacak" dedi. Kendine has mimarisiyle dikkati çeken Hayatpark ziyaretçi ve müşterilerin merkezin her noktasında kendilerini ferah ve huzurlu hissetmeleri için su kültürüne de önemli ölçüde yer veriyor. Butik bir proje olan alışveriş merkezi dış çevreyle iç mekanı birlikte yaşama olanağı verirken 24 metre çapında, 330 metrekare büyüklüğünde akvaryum şeklindeki süs havuzu içinde renkli ışıklarla hareketlendirilmiş su saatiyle ziyaretçilere farklı bir atmosfer sunuyor. Havuzun içinde çeşitli aktivitelerin yapılabileceği sahne ve sanatçı çıkışının yer alması da şık bir düzenleme olarak dikkati çekiyor. 


Nostalji yaşamak isteyenlere

Hayatpark Alışveriş ve Yaşam Merkezi 12 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip. Bünyesinde 65 mağazası bulanan ve yüzde 70 doluluk oranına ulaşan alışveriş merkezinde Kiğılı, Sarar, Burger King, Adese, Altınbaş, Arrow, Bereket Döner, Hacıoğlu, Köftekirdağ, Avea, Turkcell, Vodafone, İpekyol, Opmar Optik, Playland, Prenses Bijüteri, Redstar, Roman, Teknosa, Armağan Oyuncak, Takı Dünyası, Gürcan Döviz ve Site Sinemaları gibi önemli markalar yer alıyor. Üç kattan oluşan 300 araçlık kapalı otopark, 2 bin metrekare net alanlı market ve 1000 metrekare alanlı cafe ve sergi alanın yanı sıra, 2 bin 500 metrekare fastfood ve eğlence-oyun alanı, beş adet cep sineması ve yine fastfoodların bulunduğu 2 bin 500 metrekare kat alanı, orta galeri boşluğunda çelik yapı üzerinde camdan imal edilmiş 330 metrekarelik su havuzu içinden yükselen ve 8 kattan oluşan kule mağazaları, 8 kattan oluşan toplam 3 bin metrekare çok katlı mağaza alanıyla hizmet verecek. Uçsuz bucaksız bir İstanbul manzarasına sahip teras katı ziyaretçilerin serbestçe dolaşabilecekleri, açık hava sinemasıyla nostalji yaşayabilecekleri dinlenme ve seyir alanlarından oluşuyor.

ÇAĞLAR ÇAĞATAY/YENİ ŞAFAK