20 / 08 / 2022

Müteahhitler isyanda! 1 ton demir 16 bin 950 lira oldu!

Müteahhitler isyanda! 1 ton demir 16 bin 950 lira oldu!

İnşaat sektörünü durdurma noktasına getiren yüksek zamlar müteahhitleri isyan ettirdi. İnşaat malzemelerinin en önemli parçası olan demire 500 lira zam geldi ve 1 ton ince demir 16 bin 950 lira oldu. İşte 2022 inşaat demir fiyatları...Türkiye genelinde  konut fiyatları yükseliş dönemine girdi. Konut fiyatlarının yükselmesinin en önemli nedeni, inşaat malzemelerine yapılan yüksek zamlar. Döviz kurları demir fiyatlarını olumsuz etkiledi. Bir gün içerisinde demirin tonuna 500 lira zam geldi ve tonu 16,400 lira olan ince demir 16,900 lira oldu. İnşaat malzemelerine gelen zamlar dur durak bilmiyor. Peş peşe gelen zamlar müteahhitleri isyan ettirdi.

Müteahhitler isyanda! 1 ton demir 16 bin 950 lira oldu!

Müteahhitler projelerini tamamlama konusunda zamlarla resmen savaşıyor.Üst üste gelen zamlar bir çok müteahhitin projesini  tamamlamasına engel oldu hatta işi bırakan, iflas eden müteahhtiler bile oldu. Yarım kalan projeler, yüksek konut fiyatları, yüksek kiralar hem sektörü hem de vatandaşları zora sürükledi. Konut alma hayali kuran milyonlarca vatandaş konut fiyatlarına gelen yüksek zamlardan dolayı ev sahibi olamıyor. Konut almanın gittikçe zorlaştığı şu dönemlerde artık ev sahibi olmak hayal oldu.

İnşaat sektörünün gündemine bomba gibi düşen, sektörü kasıp kovuran demir fiyatları 7 Nisan 2022 kaç lira oldu? İşte güncel inşaat demir fiyatları...