Nakdi ücret başvuruları devam ediyor!

Nakdi ücret başvuruları devam ediyor!Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Salgın Destek Programı' adı altında e-Devlet üzerinden yapılan başvurular neticesinde 108 bin 262 haneye daha 1000'er liralık nakdi destekte bulunduklarını açıkladı.


Bakan Yanık, yazılı açıklama yaparak 'Salgın Destek Programı' kapsamında e-Devlet'ten başvuruları almaya devam ettiklerini ve ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara yardımcı olacaklarını açıkladı. 

Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; tüm dünyayı etkiis altına alan koronavirüs salgınının olumsuz etkilerini azaltmak ve ihtiyaç sahibi ailelere desteklerinde devam edeceklerini vurgulayan Yanık, "En son 108 bin 262 hanemize daha 1000'er liralık ödeme gerçekleştirdik. Böylece e-Devlet üzerinden aldığımız başvurular ile yürüttüğümüz Sosyal Destek Programı'nda şimdiye kadar 2,2 milyondan fazla hanemize toplamda 2,2 milyar lirayı aşkın nakdi yardımda bulunduk" dedi.

Nakdi ücret başvuruları devam ediyor!

'7 MİLYON HANEYE SOSYAL YARDIM ULAŞTIRILDI'

Bakan Yanık ayrıca 'Salgın Sosyal Destek Programı'nın 3 fazı ve 'Biz Bize Yeteriz Türkiye' kampanyası ile yapılan yardımlar ile topalmda 7 milyon farklı haneye sosyal yardımda bulunduklarını aktararak, şunları kaydetti:

"Salgının ülkemizde ilk görüldüğü tarihten itibaren dönemsel ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı Sosyal Koruma Kalkanı şemsiyesi altına aldık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yoğun bir çalışma programı oluşturduk. Böylece çeşitli desteklerle vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız tarafından dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere ödemeler, başvuruları esnasında belirttikleri banka hesaplarına yatırıldı. Banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT aracılığıyla yardım ödemelerini ulaştırıyoruz."

Son dakika! Milyonların beklediği ödemeler yattı mı?