Nata Holding İstanbul'a yarım milyar dolarlık projeyle geliyor!

Nata Holding İstanbul'a yarım milyar dolarlık projeyle geliyor! Nata Holding İstanbul'a yarım milyar dolarlık projeyle geliyor!

Türkmenistan 'da 500 günde 180 köprü inşa eden Nata Holding Başkanı Namık Tanık rotayı İstanbul 'a kırdı. Tanık, İstanbul'da 450 milyon dolarlık karma proje yapacak.


Sultangazi'de konut, AVM ve işyerinden oluşan karma projenin inşaatına başlayan Nata Holding, 3 yıl içerisinde projeyi tamamlamayı hedefliyor. 74 bin metrekarelik arazi üzerinde inşa edilecek projenin 250 bin metrekarelik inşaat alam bulunuyor. 


Dünyanın 116'ncı en büyük inşaat firması olan Nata Holding'in Başkam Namık Tanık; "Türkiye'nin Başkenti  Ankara  olsa da, iş dünyasının da Başkentinin istanbul olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle İstanbul'a yakışacak nitelikte bir proje yapmak için kollan sıvadık. İstanbul'da hayata geçireceğimiz projemiz ile 450 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştireceğiz" dedi. 


5 YILDA 4 BİN KONUT HEDEFİ 

2020 yılına kadar 4 bin konut yapmayı hedeflediklerini söyleyen Taruk, "İstanbul, Ankara ve Adana'da yatırımlarımız olacak. Konut ve AVM yapmayı planlıyoruz. Bununla ilgili tüm fizibilite çalışmalarım tamamladık" dedi. Bugüne kadar Ankara'da 1 milyon metrekare inşaat yaptıklarım söyleyen Tanık, Ankara'nın en büyük alışveriş merkezlerinden olan Antares ve Nata Vega AVM'ye de imza attıklarım belirtti. Tanık; "İncek'te 150 lüks konuttan oluşan projemiz devam ediyor. Nata Delta AVM ve Konut Kuleleri, Şaşmaz Bahçe Kapı projemiz kapsamında 250 adet iş yeri, Şerefhisar termal otel ve konut inşaatlan devam ederken, Çerkeş çimento fabrikamızın ÇED raporunu alındı ve tüm altyapı fizibilite çalışmaları hazırlandı. Mamak'ta, Ankara'nın en büyük kulelerini hayata geçirdik. Nata Vega Konut kulelerinde oturum başladı, satışlar ise tamamlanmak üzere." şeklinde konuştu. 


TÜRKMENİSTAN'A 2 MİLYAR DOLAR YATIRDI!

Türkmenistan'da bugüne kadar 2 milyar dolarlık yatırım yaptıklarım söyleyen Namık Tanık; "500 günde 180 köprü, diğer bir deyişle 2.5 günde bir köprü yaptık" dedi. 6 yıl önce Türkmenistan'da ihale almış bir şirketi satın alarak bu işe başladıklarım söyleyen Tanık, şöyle konuştu: "Net Yapı'mn elinde 287 milyon dolar değerinde, 90 adet köprü yapımı işi vardı. Taahhüt edilen süre 11. ayım doldurmuş, 13 aylan kalmıştı işleri teslim etmek için. Gelip bize teklif ettiler. Net Yapı'ya ortak olmaya karar verdik. Kalan 13 aylık sürede 1.650 kilometre karayolu içinde 90 köprüyü bitirdik. Artı 60 derece sıcak yapan, eksi 40 derece soğuk yapan bölgeler, çöller, araçla ulaşımın çok zor olduğu noktalarda çalıştık. Buna rağmen bu kadar kısa sürede bitirince herkesin dikkatini çektik. Ülkenin 5 eyaletini birbirine bağlayan yollar üzerinde 180 köprü inşa ettik. Türkmenistan'daki, Gökçe Köprüsü adında bir köprü yaptık. Altından nehir akıyor. Hani bizde gelin ve damat, parklarda resim çektirir, türbeleri ziyaret ederler ya, bizim köprümüz de öyle oldu. Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'a bir kez daha teşekkür ederiz bu vesile ile. Çok değerli bir liderdir. Tam anlamıyla " Türk dostu", Türk iş adamlarına her zaman büyük katkısı olmuştur." şeklinde konuştu. 


Türkiye Gazetesi