Nevşehir Avanos'a yeni köprü!

Nevşehir Avanos'a yeni köprü!Avanos Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, Karaseki Mahallesindeki Aktepe – Zelve sel yatağı deresi üzerinde başlatılan köprü yapım çalışması tamamlanıyor.Avanos Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, Karaseki Mahallesindeki Aktepe – Zelve sel yatağı deresi üzerinde başlatılan köprü yapım çalışması tamamlanıyor.


Erciyes Caddesi devamından Çiğdem Yapı Kooperatifine giden güzergahta bulunan Aktepe – Zelve sel yatağı deresi üzerine yapılacak köprü ile ulaşım daha kolay ve kestirme olan bu yoldan sağlanabilecek. Çalışmalar kapsamında köprünün temel ve kalıp çalışmalarının ardından ayak, kiriş ve tabya betonu da atılarak çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi.


Beton kalıpları söküldükten sonra yolun tesviye  çalışmaları yapılarak köprü kullanıma açılacak.Avanos BelediyesiHaber Anayurt Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı ;Avanos Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, Karaseki Mahallesindeki Aktepe-Zelve sel yatağı deresi üzerinde başlatılan köprü yapım çalışması tamamlanıyor. Aktepe-Zelve sel yatağı deresi üzerine yapılacak köprü ile ulaşım daha kolay ve kestirme olan bu yoldan sağlanabilecek. Çalışmalar kapsamında köprünün temel ve kalıp çalışmaları yapılacak.Anayurt