12 / 08 / 2022

Niğde Ulukışla Devlet Hastanesi inşaatına ilişkin 3 sorun mecliste!

Niğde Ulukışla Devlet Hastanesi inşaatına ilişkin 3 sorun mecliste!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ulukışla Devlet Hastanesi inşaatına ve ilçenin sağlık hizmeti ile ilgili sorunları meclise taşıdı. Konu ile ilgili soru önergesi hazırlayan Gürer, sorularının Başbakan Yıldırım tarafından yanıtlandırılmasını istedi.Niğde Ulukışla Devlet Hastanesi inşaatına ilişkin 3 sorun mecliste!


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ulukışla Devlet Hastanesi inşaatına ve ilçenin sağlık hizmeti ile ilgili sorunları meclise taşıdı. Konu ile ilgili soru önergesi hazırlayan Gürer, sorularının Başbakan Yıldırım tarafından yanıtlandırılmasını istedi.


Gürer önergesinde "Niğde'nin Ulukışla ilçesinin Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde 17.05.2014 tarihinde yapımına başlanan ve 550 günde bitirilmesi planlanan 30 yataklı Ulukışla Devlet Hastanesi'nin inşaatı hala bitmemiştir. Eski hastane binası da yıkıldığı için sağlık hizmeti bir kurumda verilmektedir. Hastalar Konya Ereğlı İlçesi, Bor İlçesi ve Niğde Merkeze götürülmek zorunda kalınmaktadır. Toplam 5 bin 500 metrekare kapalı alan ve 1580 metrekare oturum alanına sahip. 4 katlı ve 30 yataklı yeni devlet hastanesinde 5 adet diyaliz yatağı, 2 adet yoğun bakım yatağı, 2 adet ameliyathane ve 1 adet doğumhane yer alacağı açıklanmıştı." diyerek 3 soru sordu.


Gürer'in soruları


1- Hastane halen tamamlanamamış, vatandaş mağdur durumdadır. Hastanenin ne zaman tamamlanması ve açılması düşünülmektedir?


2- Hastane için kullanılmak üzere gelen ekipmanlar var mıdır? Gereken bakım yapılabilmekte midir?


3- Hastanenin 550 günde biteceği ifade edilmişken neden tamamlanamamaktadır?