Nöbetçi noterlerden yoğun mesai!

Nöbetçi noterlerden yoğun mesai! Nöbetçi noterlerden yoğun mesai!

Ülke genelinde hafta sonları nöbetçi noterlik uygulamasında 3'üncü haftaya girildi. Nöbetçi noterliklerde toplam 26 bin 231 işlem yapıldı.

Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği tarafından başlatılan çalışmalarla ülke genelinde hafta sonları nöbetçi noterlik uygulaması başlatıldı. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; uygulama kapsamında 6 Nisan Cumartesi ve 7 Nisan Pazar günlerinde saat 09.00-17.00'de, 81 ilde belirlenen noterler, nöbet mesaisi yaptı. İlk hafta sonu nöbetinde noterliklerde toplam 6 bin 450 işlem gerçekleştirildi.

Noterlikler, ikinci hafta sonu da nöbetlerine devam etti. İkinci hafta sonunda, ilkine oranla işlem sayısı yaklaşık yüzde 50 oranında arttı. Buna göre; 13 Nisan Cumartesi ve 14 Nisan Pazar günleri nöbet tutan noterliklerde 9 bin 418 işlem yapıldı.

Nöbetçi noterlik uygulamasının üçüncü haftası itibariyle 20-21 Nisan'da vatandaşlardan yoğun ilgi geldi. 2 günde yapılan toplam işlem sayısı 10 bin 363 oldu. Nöbetçi noterliklerde gerçekleştirilen toplam işlem sayısı ise 26 bin 231 oldu. 

Hafta sonları nöbetçi olarak belirlenen noterler, 09.00-17.00 saatlerinde hizmet veriyor. Bu kapsamda İstanbul'da 4,  Ankara  ve İzmir'de 2'şer, diğer illerde ise birer noter nöbet kapılarını açıyor. Nöbetçi noterlikler, Türkiye Noterler Birliği'nin internet sitesinden öğrenilebiliyor.