Nurol Life D Ofis bloğu 40.8 milyon TL'ye satıldı!

Nurol Life D Ofis bloğu 40.8 milyon TL'ye satıldı!Nurol GYO'nun  portföyünde bulunan Nurol Life projesindeki bağımsız bloklardan D Ofis bloğunun, bir bütün olarak satışı gerçekleşti. Taşınmazın değeri 40 milyon 829 bin TL olarak belirtildi.   


Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) Nurol Life D Blok satışı hakkında açıklama yaptı.

Nurol GYO'nun geliştirdiği projelerin kalitesi nedeniyle şirketin portföyündeki varlıklara olan ilgi pandemi koşullarında dahi devam ediyor.  Şirketin yoğun pazarlama faaliyetleri sonucunda; 2021 yılı başında satışa açmaya karar verdiği, şirketin portföyünde bulunan Nurol Life projesindeki bağımsız bloklardan D Ofis bloğunun, bir bütün olarak satışı gerçekleşti. 

Nova Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından hazırlanan değerleme raporunda taşınmazın değeri KDV hariç 40 milyon 829 bin TL olarak belirtilmiş olup, peşin satış fiyatı KDV hariç 35 milyon TL olarak belirlenmiş ve bedelin tamamı nakden tahsil edildi. Satış fiyatı ekspertiz değerinin altında gerçekleştiğinden bu durum, yapılacak olan ilk genel kurul toplantısında ortakların bilgisine sunulacak.

Nurol Life D Ofis bloğu 40.8 milyon TL

Nurol GYO'nun KAP açıklaması:
Geliştirdiği projelerin kalitesi nedeniyle Şirketimiz portföyündeki varlıklara olan ilgi pandemi koşullarında dahi devam etmektedir. 

Bu ilgi ve Şirketimizin yoğun pazarlama faaliyetleri sonucunda; 2021 yılı başında satışa açmaya karar verdiğimiz, Şirketimiz portföyünde bulunan Nurol Life projesindeki bağımsız bloklardan D Ofis bloğunun, bir bütün olarak satışı gerçekleştirilmiştir.

Nova Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından hazırlanan 31/12/2020 tarihli değerleme raporunda taşınmazın değeri KDV hariç 40.829.000 TL olarak belirtilmiş olup, peşin satış fiyatı KDV hariç 35.000.000 TL olarak belirlenmiş ve bedelin tamamı nakden tahsil edilmiştir. Satış fiyatı ekspertiz değerinin altında gerçekleştiğinden bu durum, yapılacak olan ilk genel kurul toplantısında ortakların bilgisine sunulacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.