O ilçede tüm binalara kentsel dönüşüm izni verildi!

O ilçede tüm binalara kentsel dönüşüm izni verildi!İBB Meclisi'nin dünkü son toplantısında alınan kararla Avcılar'da kooperatiflerin ardından usulüne uygun inşa edilen binaların tümünün yenilenebilmesine izin verildi.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nin dünkü son toplantısında alınan kararla Avcılar'da kooperatiflerin ardından usulüne uygun inşa edilen binaların tümünün yenilenebilmesi için izin çıktı. Cumhuriyet'te yer alan habere göre; böylece ruhsatlı olan 4 kattan yüksek binaların yenilenmesinin önü açıldı.

İmar Plan Notu Değişikliği İBB Meclisi Ocak Ayı 2. Oturumu'nda değerlendirildi. Meclisin dünkü toplantısında oy birliği ile alınan kararla daha önce kooperatiflere tanınan çok katlı binalara kentsel dönüşüm kapsamında yenilenme izni verilmesini ön gören hak diğer binalara da verildi. 

 O ilçede tüm binalara kentsel dönüşüm izni verildi!

Böylece daha önce yapılan ve imar ruhsatı alan 4 katın üzerindeki kooperatifler tarafından yapılanların dışındaki 'Usulüne uygun' olarak ruhsat izni bulunan tüm binaların da kentsel dönüşüm için başvuru yapmalarının önü açılmış oldu.

199 bina için 22 yıllık süre bitti!

Küçükçekmece ve Avcılar'a dikkat!