Ofton İnşaat, Beyoğlu'nda yer almayı sürdürecek!

Ofton İnşaat, Beyoğlu'nda yer almayı sürdürecek! Ofton İnşaat, Beyoğlu'nda yer almayı sürdürecek!

Ofton İnşaat, 80- 90 milyon lira yatırım yapmayı hedeflediği Elysium Soul Beyoğlu projesiyle Beyoğlu'ndaki varlığını güçlendiriyor. Projenin metrekare satış fiyatları 9-14 bin lira arasında değişiyor.Ofton İnşaat, 80-90 milyon lira yatırım yapmayı hedeflediği Elysium Soul Beyoğlu projesiyle Beyoğlu'ndaki varlığmı güçlendiriyor. 


Daha önce Fransız Accor grubunun MGallery by Sofıtel ve Ibis Grubu'nun Ibis Styles otellerini Taksim'e getiren Ofton, Piyalepaşa'nın ilk beş yıldızlı oteli olma özelliğine sahip Double Tree by Hilton'u da bölgeye getirmişti. 


Elsium markasıyla Bodrum'a da yatırım yapan Ofton, Elysium Soul Beyoğlu projesinde satışları başlattı.


Metrekare satış fiyatlarının 9-14 bin lira arasında değiştiği proje, daha önce Bilgi Üniversitesi'nin kiracı olduğu bir parsel üzerinde hayata geçiriliyor. Proje, üniversitenin ilgili kısmının Ofton Beyoğlu'nda proje avına çıktı anlaşmasının biterek bölgeden çıkması ve kullanılmayan binalarının dönüşümüyle yükseliyor. 


20 ayda teslim edecek


Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı İsmail Altun, Beyoğlu'nda yer almaya devam edeceklerini belirtirken, "Burası 5 yıl sonra tanınmayacak hale gelecek. Bu gecekondu yapıları, şehrin merkezindeki, ulaşımın, her türlü imkanın ortasındaki bu yerden temizlenecek" dedi. 


Toplam 6 bin 610 metrekare alan üzerinde 225 bağımsız bölüm planlanan projenin 2017'de sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor. Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı Yusuf Şimşek, projeden 250 milyon ciro beklediklerini kaydetti. Ofton İnşaat Finans Sistemi bünyesinde 12,24, 36 ay o faizli ödeme seçeneğinin sunulduğu projede yer alan 4 adet biner metrekarelik dükkanlar ise 16-25 milyon lira arasında satılacak. 


Turizmde de iddialı


Şimşek, 2016 yılıyla birlikte gayrimenkul sektörünün siyasi ve ekonomik istikrarın da ışığında beklenen seviyelere gelip aşacağını tahmin ettiklerini anlatarak, "Bu yıl ilk olarak Elysium Elit Koşuyolu'nun ve sonrasında da Elysium Serenity Kandilli'nin lansmanlarmı gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yıl satışına başladığımız Elysium ART Şişli projesinde satışlarımızı sürdürdük. Bodrum'da Elysium Miramar Bodrum projesini başlattık" dedi. 


Ekonomi Gazetesi