İzmir'de inşaat sektörü büyümesini sürdürecek!

İzmir'de inşaat sektörü büyümesini sürdürecek! İzmir'de inşaat sektörü büyümesini sürdürecek!

Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı Necip Nasır, İzmir'de inşaat sektörü hakkında açıklamalar yaptı. Necip Nasır, İzmir'de inşaat sektörü büyümesini sürdürecek diye konuştu. Necip Nasır, yaptığı açıklamada, inşaat sektörünün olası seçim söylentilerinden olumsuz etkilendiğini, döviz kurundaki artışın da maliyetlere yansıması nedeniyle müteahhitlerin yeni yatırımlarda daha temkinli olduklarını da sözlerine ekledi.

 

İzmir'de inşaat sektörünün olumlu yönde ilerlediğinide aktaran Nasır, "İzmir-İstanbul Otoyolu ve Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı ulaşım projelerinin de tamamlanmasıyla birlikte büyük bir talep oluşacak.  İzmir  bir çekim merkezi haline geldi. İzmir'de inşaat sektörü 2018'de de büyümesini sürdürecek." dedi. 

 

Nasır, İzmir'de arsa üretimi konusunda sıkıntı yaşandığını, bu noktada yerel yönetimlerin ilçe planlarını tamamlanmasını kent için çok olumlu gördüğünü de vurgulayarak, hızlı bir şekilde ada bazında planlamaların yapılarak Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun'un yaşama geçirilmesini umduklarını kaydetti.

 

Doğru planlama yapılamadığı için İzmir'de yeni arsa üretilemediğini savunan Nasır, "Bu da müteahhitleri kentsel dönüşüm adı altında yık-yap sistemine yönlendirdi. Bugüne kadar İzmir'de yık-yap kapsamında 25 bine yakın bina inşa edilmiş durumda." diye konuştu.