Omurga GPYŞ Karma Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu'nun ihracı yapıldı!

Omurga GPYŞ Karma Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu'nun ihracı yapıldı!

Omurga Portföy, "Omurga GPYŞ Karma Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu"nun ihracını gerçekleştirdi. Fonu"nun ihracını gerçekleştirdi. Omurga Portföy Genel Müdürü Kösebay: "İlk fonun yatırımını tamamladıktan sonra ikincisini çıkaracağız" dedi.


Omurga Portföy, "Omurga GPYŞ Karma Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu"nun ihracını gerçekleştirdi.


Omurga Portföy'den yapılan açıklamaya göre, ilk fonunun ihracını duyuran Omurga Portföy’ün ilk yatırımcıları yine Omurga ortakları olacak.


Açıklamada görüşlerine yer verilen Omurga Portföy Genel Müdürü Oğuz Kösebay, fonun ilk yatırımcılarının Omurga ortakları olduğunu belirterek, "Oluşturacağımız portföyün yaratacağı değere inanıyor ve güveniyoruz." ifadesini kullandı.


Gayrimenkule dayalı varlık yönetimi alanında 2011 yılından bu yana yoğun bir şekilde çalıştıklarını aktaran Kösebay, 2014 yılında kurdukları gayrimenkul portföy yönetim şirketi ile büyüme potansiyeli gördükleri fon piyasasına giriş yaptıklarını kaydetti.


Kösebay, ilk fonun ihraç belgesi onayını 2 Şubat’ta aldıklarını kaydederek, "Omurga GPYŞ Karma Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu'nun ihracını da önceki gün gerçekleştirdik. Fon büyüklüğünün 200 milyon TL’ye ulaşmasını öngörüyoruz. Kazancı maksimize etmek amacıyla ilk fonumuzu karma gayrimenkul tiplerine yatırım yapmak üzere tasarladık. İlk fonun yatırımını tamamladıktan sonra ikincisini çıkaracağız." bilgisini verdi.


- Fonun ilk yatırımcısı Omurga

Ofis, mağaza, konut, otel ve arsa gibi çeşitli gayrimenkul yatırımlarının fonun ilgi alanına girdiğine dikkati çeken Kösebay, "İlk fonumuzun iki yıllık yatırım döneminin ardından, üç yıl içinde satış ve yatırımcılara portföy getirisini dağıtmayı hedefliyoruz. Portföyümüzü oluştururken finans ve gayrimenkul alanlarındaki uzmanlıklarımız en önemli avantajlarımız olacak. Omurga olarak yatırımlarımıza kendi fonumuzda devam edeceğiz. Çünkü oluşturacağımız portföyün yaratacağı değere inanıyor ve güveniyoruz." değerlendirmesinde bulundu.


Gayrimenkul Yatırım Fonu (GYF) sektöründe doğru yatırım yapan fonları seçmenin önemine değinen Kösebay, "Omurga GYF yatırımının geri dönüş süresi ortalama 3,5 yıl olacak. Doğrudan gayrimenkul yatırımında ise bireysel yatırımcıların kazanç elde edebilme süresinin daha uzun olabildiğini görüyoruz. Ayrıca karma fon ile yatırımcılar tek bir gayrimenkule değil, farklı ürünlere aynı sepette yatırım yaparak riski optimize etme şansı bulacak." ifadelerini kullandı.


AA