Omurga Portföy Genel Müdürü Oğuz Kösebay

Omurga Portföy Genel Müdürü Oğuz Kösebay

Omurga Portföy, "Omurga GPYŞ Karma Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu"nun ihracını gerçekleştirdi. Fonu"nun ihracını gerçekleştirdi. Omurga Portföy Genel Müdürü Kösebay: "İlk fonun yatırımını tamamladıktan sonra ikincisini çıkaracağız" dedi.

Gayrimenkul Yatırım Fonları yabancı yatırımcılar için alternatif olacak!

Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü (UNCTAD) 2016 Dünya Yatırım Raporu’nu değerlendiren Omurga Portföy Genel Müdürü Oğuz Kösebay, yabancı yatırımcı için Gayrimenkul Yatırım Fonları’nın (GYF) önemli bir alternatif olacağını söyledi.

Re-Pie'nin Genel Müdür Yardımcısı Kubilay Özalp oldu!

Türkiye'nin ilk gayrimenkul portföy yönetimi şirketi Re-Pie, Kubilay Özalp'i genel müdür yardımcısı olarak atadı.

Yabancılar kelepir emlak avında!

İş Portföy, İstanbul Mecidiyeköy'de bulunan Quasar'ın rezidans bloğundaki 196 bağımsız bölümü satın aldı. İş Portföy Genel Müdürü Tevfik Eraslan, "Yabancılar zor durumda olan gayrimenkullerle ilgileniyor" dedi...

Gayrimenkul yatırım fonları yüzde 42 büyüdü!

İş Portföy Genel Müdürü Tevfik Eraslan yaptığı açıklamada; “Gayrimenkul yatırım fonları sektörünün yönettiği toplam fon büyüklüğü 245 milyar TL oldu ve bu yıl başından bu yana yaklaşık yüzde 42’lik bir büyüme gerçekleşti dedi.

Alim Telci Re-pie’ın Genel Müdürü oldu!

Türkiye'nin ilk gayrimenkul portföy yönetimi şirketi Re-pie’ın Genel Müdürü Alim Telci oldu. Telci, aynı zamanda şirketin yönetim kurulunda da yer alacak.

Finansman ihtiyacına gayrimenkul fonu aşısı!

Omurga Portföy, melek yatırımcı ağı Şirket Ortağım ile birlikte girişim sermayesi fonu kurdu. Start-up aşamasına geçmiş, büyümek için finansman ihtiyacındaki şirketlere yatırım yapacak fonun büyüklüğünün 30 milyon TL olması planlanıyor.

Gayrimenkul fonlarında fırsat var!

Ünlü Portföy Genel Müdürü Altuğ Dayıoğlu, 31 Mart'taki yerel seçimlerden sonra ekonomide atılacak adımların önemli olduğunu söylüyor. Dayıoğlu, "Gayrimenkul fonlarında fırsat var" dedi.

Omurga Gayrimenkul şirket yöneticilerini seçti!

Omurga Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. Ufuk Karma Gayrimenkul Yatırım Fonu, fon müdürü, yatırım komitesi üyeleri ve portföy yöneticilerini açıkladı.

Türk gayrimenkul sektörünün yeni modele ihtiyacı var!

Ünlü Portföy Genel Müdürü Altuğ Dayıoğlu, "Bildiğiniz gibi Türkiye’de bir AVM bolluğu var. Birçok şirket inşaatçı oldu. Çoğu zaman da barter’la çalışan bir sistem oldu. Burada yeni bir modele ihtiyaç bulunuyor. " dedi...

Gayrimenkul Yatırım Fonu tanıtıldı!

Gayrimenkul Yatırım Fonu Tanıtım Etkinliği'ne ev sahipliği yapan Yıldırım Kule, Omurga Capital Genel Müdürü Oğuz Kösebay ve Omurga Capital Emlak Yatırımları Direktörü İlhami Akkum'u ağırladı.

Yeni nesil ofisler eğlenceli alanlara dönüşüyor!

Omurga Portföy Emlak Yatırım Direktörü İlhami Akkum, “İş merkezleri kalifiye yetenekleri çekebilmek için ‘yaşam-iş-eğlence’ alanları yaratmaya başlıyor. Bu alanlar start-up’lar ile canlanacak” dedi.

Kuveyt Türk Portföy, gayrimenkul yatırım fonları kurmayı planlıyor!

KT Portföy Genel Müdürü Tayfun Özkan, Kuveyt Türk Portföy, gayrimenkul yatırım fonları kurmayı planladıklarını açıkladı...

Murat Tangil, Vakıf GYO Finansal Raporlama Genel Müdür Yardımcısı oldu!

Murat Tangil, Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Portföy Yönetimi ve Finansal Raporlama Genel Müdür Yardımcısı oldu. 

Aybek Sel, Omurga Portföy Genel Müdür Yardımcısı oldu!

Daha önce bir çok bankada görev aln Aybek Sel, Omurga Portföy'ün (Omurga Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi) Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Omurga Portföy Genel Müdürü Oğuz Kösebay Haberi

Omurga Portföy Genel Müdürü Oğuz Kösebay

Omurga Portföy, "Omurga GPYŞ Karma Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu"nun ihracını gerçekleştirdi.


Omurga Portföy'den yapılan açıklamaya göre, ilk fonunun ihracını duyuran Omurga Portföy’ün ilk yatırımcıları yine Omurga ortakları olacak.


Açıklamada görüşlerine yer verilen Omurga Portföy Genel Müdürü Oğuz Kösebay, fonun ilk yatırımcılarının Omurga ortakları olduğunu belirterek, "Oluşturacağımız portföyün yaratacağı değere inanıyor ve güveniyoruz." ifadesini kullandı.


Gayrimenkule dayalı varlık yönetimi alanında 2011 yılından bu yana yoğun bir şekilde çalıştıklarını aktaran Kösebay, 2014 yılında kurdukları gayrimenkul portföy yönetim şirketi ile büyüme potansiyeli gördükleri fon piyasasına giriş yaptıklarını kaydetti.


Kösebay, ilk fonun ihraç belgesi onayını 2 Şubat’ta aldıklarını kaydederek, "Omurga GPYŞ Karma Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu'nun ihracını da önceki gün gerçekleştirdik. Fon büyüklüğünün 200 milyon TL’ye ulaşmasını öngörüyoruz. Kazancı maksimize etmek amacıyla ilk fonumuzu karma gayrimenkul tiplerine...