Ordu Ayışığı Otoparkı ve Meydan projesi şekilleniyor!

Ordu Ayışığı Otoparkı ve Meydan projesi şekilleniyor! Ordu Ayışığı Otoparkı ve Meydan projesi şekilleniyor!

Kentteki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Ordu Ayışığı Otoparkı ve Meydan projesinin inşaatını hız kesmeden sürdürüyor.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi “Ayışığı Otoparkı ve Meydan Projesi”nde altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, otopark ve peyzaj düzenleme işine ara vermeden sürdürüyor. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın mayıs ayı sonuna kadar bitireceklerini belirttiği projede otopark alanı 484 araçlık kapasiteye çıkarılıyor. 

55 BİN KİŞİLİK BİR MEYDAN OLUŞUYOR 

Projenin tamamlandığında Altınordu ilçesinde büyük bir eksikliği gidereceğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Ordu ilimizin en önemli sorunlarından biri şehir meydanı, miting alanı, büyük programların ve fuarların yapılmasına uygun bir alanın olmayışı idi. Yaptığımız çalışma ile Ayışığı Meydanı olarak bildiğimiz ve 110 araçlık otoparkı olan bu meydanımızı, 484 araçlık otopark, şehir ve miting meydanı, fuar alanı ve her türlü faaliyetin yapılabileceği bir alan hâline getireceğiz. Ordu’da otopark ihtiyacı var söylemlerine karşı yapılan itirazları böylece ortadan kaldırmış olacağız. Projeyle birlikte 55 bin kişinin aynı anda toplanabileceği bir miting alanı oluşacak” dedi. 

FONKSİYONEL BİR ALAN OLACAK 


Zemin çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğü “Ayışığı Otoparkı ve Meydan Projesi”nde anıt alanının da olacağını dile getiren Başkan Enver Yılmaz, “Düzenleme kapsamında yaklaşık 50 metre uzunluğunda 200 metrekarelik iskele, 400 metrekarelik büfe alanı, oturma alanları, yürüyüş alanları ve dekoratif aydınlatma elemanları yer alacak. 342 metre uzunluğunda ve 6 metre genişliğinde kıyı yürüyüş bandının yanı sıra vatandaşların oturup Karadeniz’in eşsiz manzarasına karşı çayını yudumlayabileceği büfe alanı ve oturma alanları hayata geçirilecek” diye konuştu.

Mayıs ayının sonuna kadar projeyi bitirmeyi planladıklarını dile getiren Başkan Yılmaz, alanın bundan sonra Ordu ilinin resmi miting, fuar, eğlenme, gösteri ve toplanma yeri olacağını da sözlerine ekledi.