04 / 07 / 2022

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın yaptığı 151 tesis açıldı!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın yaptığı 151 tesis açıldı!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hizmete sokulan 151 tesisin açılışı Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hizmete sokulan 151 tesisin açılışı Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ta katıldı.

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılacak 4 milyar lira yatırım bedelli 151 tesisin hayırlı olmasını temenni ederek, “Türkiye'nin dört bir köşesine yayılan eserlerin yapımında emeği geçenleri kutlarım” dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılan 151 eserle 663 bin dekar araziyi zirai sulamaya açtıklarını, yerleşim merkezlerine yılda 100 milyon metreküp içme suyu temin ettiklerini, bir il 29 ilçe, 186 yerleşim yeri ve 376 bin dekar arazinin sel ve taşkından korunmasını sağladıklarını aktardı.


Ağaçlandırma, ormancılık ve milli park projeleriyle daha yeşil bir Türkiye hedefine doğru adım adım ilerlediklerinin altını çizen Erdoğan, barajları, göletleri, sulama tesisleri, içme suyu tesisleri, ağaçlandırma çalışmaları başta olmak üzere geniş bir alana yayılan 151 eseri teker teker saymanın mümkün olmadığını ifade etti.

Türkiye'ye toplu açılış geleneğini getirmek suretiyle siyasi bir kadro oluşturan yapılanma olduklarını söyleyen Erdoğan, "Bugün de tek bir törenle 4 milyar liralık bir yatırımı bir anda hizmete açıyoruz. Milletimiz bu hizmetlerin hepsini görüyor, kimlerin yaptığını, nasıl yaptığını da gayet iyi görüyor" dedi.


Konuşmaların ardından protokol sahnede 151 tesisin açılış kurdelesini kesti.İBB