Orty Airport Otel 2011'de hizmete açılacak!

Orty Airport Otel 2011'de hizmete açılacak! Orty Airport Otel 2011'de hizmete açılacak!

Musa Turan, Kürşat Pehlivanlı ve Mustafa Başkurt, Adnan Menderes Havaalanı giriş kapısının yanında yer alan binayı Orty Airport Otel olarak 2011'de hizmete açacakİzmirli 3 genç girişimci İzmir'e ilk havaalanı otelini kuruyor. Adnan Menderes Havaalanı giriş kapısının yanında yer alan ve 23 yıldır atıl duran binayı 2017 yılına kadar kiralayan 3 genç girişimcinin ortak olduğu Orty Turizm, Orty Airport Oteli'ni 1 milyon dolarlık yatırımla hizmete açacak. 2011 yılı başında İzmir'e oteli hediye etmek isteyen şirket, otel zincirlerinin tekliflerine de açık. Orty Turizm'in ortaklarından Musa Turan, Kürşat Pehlivanlı ve Mustafa Başkurt otel yatırımı ile ilgili olarak sorularımızı yanıtladı.

* Sayın Musa Turan bu proje için 3 girişimci nasıl bir araya geldiniz?
M.T: Bu bina ile uzun zamandır ilgileniyordum. Tesadüf eseri bir toplantıda bir araya geldiğimiz Kürşat Pehlivanlı ve Mustafa Başkurt'un da burayla ilgilendiğini öğrendim. Daha sonra buluşarak ayrıntıları konuştuk. Otel projesini hayata geçirmek için ortak şirket kurmaya karar verdik. 3 genç girişimci olarak Orty Turizm'i kurduk. Amacımız 23 yıldır atıl duran bu binayı İzmir'e ve kent turizme kazandırmak.

* Otel projesi hakkında bilgi verir misiniz?
M.T: Otelimiz İzmir'in ilk havaalanı oteli olacak. Türkiye ve yurtdışında örnekleri olan havaalanı otellerinin en iyisini İzmir'e kurmak istiyoruz. Elimizde 23 yıl önce yapılmış bir bina var. Bu binayı baştan aşağıya yenileyeceğiz. Otelimiz 54 odalı olacak. Suit odalarımız da olacak. Otelimiz havaalanı yolcuları, yolcu yakınları ve havaalanında faaliyet gösteren firmaların çalışanlarına hizmet verecek. Bu alanda büyük bir eksikliği gidereceğiz.

* Otele ne kadarlık yatırım yapacaksınız, ne zaman hizmete açmayı planlıyorsunuz?
M.T: Şu anda otelimizin yüzde 45'i tamamlandı. Önümüzdeki 3-4 aylık zaman diliminde 1 milyon dolar daha yatırım yapacağız. Yıl sonuna kadar otelin dekorasyonunu bitirmeyi hedefliyoruz. Ocak ayı içinde de açmayı istiyoruz. Otel, havaalanı giriş kapısının hemen yanında. İzmir'e ilk havaalanı otelini kazandırmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

3 YILDIZLI
* Sayın Kürşat Pehlivanlı, otel yatırımı ile ilgili olarak sizin eklemek istedikleriniz var mı?
K.P: Yeni kurulacak otellere yatırım danışmanlığı yapıyorum. Daha önce 3 otelin kuruluşunda görev yaptım. Burasını da uzun süredir otele dönüştürmeyi hedefliyordum. Bir toplantıda Musa ve Mustafa arkadaşlarımında ilgilendiğini öğrenince hemen bir araya geldik ve çalışmalara başladık. İzmir'e yakışan birçok yeniliği bünyesinde barındıran bir otel kurmak istiyoruz. 3-4 ay hızlı bir çalışma temposu ile 23 yıldır atıl duran bir binayı İzmir'e kazandıracağız.

* Otelin işletmesi nasıl olacak?
K.P: Otelimiz 3 yıldızlı olacak. Biz oteli butik otel gibi işleteceğiz. Otelimizin adı Orty Airport Otel olacak. Bunun yanında büyük otel zincirlerinin de tekliflerine açığız. Havaalanı yolcuları, yolcu yakınları ve havaalanında hizmet veren firmaların çalışanları dışında ayrıca şehre inip zaman kaybetmek istemeyen işadamları da otelimizin toplantı salonlarında iş görüşmelerini yapabilecek. Ayrıca Otelimizin altında restoran ve kafe de olacak. Uluslararası markalarla görüşmelerimiz sürüyor. Bu tesislerimizin sadece otelimize değil bütün çevreye hizmet vermesini istiyoruz. Ayrıca havaalanından otelimize ve şehir merkezlerimize de servislerimiz olacak" dedi.

Butik otel tarzında olacak
* Sayın Mustafa Başkurt diğer havaalanı otellerinden farkınız ne olacak, neler planlıyor sunuz?
M.B: Biz otelimizde bugüne kadar verilmeyen hizmetleri vererek, fark yaratmayı amaçlıyoruz. Müşterilerimize her türlü konforu sağlayacağız.
Otelimize bir de yüzme havuzu eklemek istiyoruz. Butik otel anlayışı ile kişiye özel hizmet sunacağız. Otelimizde kalan insanlar kendilerini farklı hissedecek.

* Oteliniz İzmir'de büyük bir eksikliği giderecek. Bu konuda neler söylersiniz?
Hizmet vermeye başladığımızda yüzde 100'ün üzerinde doluluk oranını yakalayacağımızı düşünüyoruz. Bizim sayemizde havayolu şirketlerinin de ek seferler koyacağını öngörüyoruz. Dünyadaki bütün havaalanı otelleri doluluk oranı konusunda sıkıntı yaşamaz. Biz de zaten farklılığımızla bu konuda sorun yaşamayız. Otelde kalan uçak personeli ve işadamları şehre gidip gelmekle zaman kaybetmeyecek. Yolcular, yolcu yakınları da artık havaalanına gelmekten mutlu olacak. Bu projemizin hayata geçmesinde bize katkı sağlayan  İzmir  Ticaret Odası ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne teşekkürlerimizi sunuyoruz."
YeniAsır/Murat Şahin