10 / 08 / 2022

Osman Nuri Ekim'den Akçaabat Millet Bahçesi açıklaması!

Osman Nuri Ekim'den Akçaabat Millet Bahçesi açıklaması!

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde 23 bin metrekare üzerine kurulan Millet Bahçesi'ne vatandaşlardan yoğun ilgi geldi. Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, millet bahçesinin önemli bir sosyal alan olacağını belirtti...Trabzon'un Akçaabat ilçesinde 23 bin metrekare üzerine kurulan Millet Bahçesi'ne vatandaşlardan yoğun ilgi geldi. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Millet Bahçeleri Toplu Açılış Töreni ile hizmete açılan Trabzon'un Akçaabat ilçesindeki Millet Bahçesi'ne vatandaşlar ilgi gösteriyor.

Akçaabat'ta, eski Akçaabat Fatih Stadı yerine yapılan ve iki gün önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telekonferans yöntemiyle katıldığı törenle açılışı yapılan Millet Bahçesi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 9 milyon 600 bin TL maliyetle yaklaşık 23 bin metrekare alanda inşa edildi. 

Millet kıraathanesi, biyolojik gölet ve çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, çardaklar, süs havuzu, spor alanları gibi sosyal donatıların yer alandığı alanın açılmasından hemen sonra Millet Bahçesi'ne aileleriyle gelen vatandaşlar, keyifli zaman geçirdi.

"Millet Bahçesi, önemli bir sosyal alan haline gelecek"

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçeye çok güzel bir bahçe kazandırıldığına vurgu yaparak, Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. 

Karadeniz manzaralı bahçenin vatandaşların beğenisine sunulduğu ilk günden büyük ilgi gördüğüne dikkat çeken Ekim, özellikle çocukların oyun alanlarından büyük keyif aldıklarını belirtti. 

Ekim, şehir yaşantısında insanların nefes alabilecekleri bu gibi alanların yapılmasının gerekli olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın telekonferans yöntemiyle katılarak açılışını gerçekleştirdiğimiz Millet Bahçesi, ilçemiz, şehrimiz ve bölgemiz için önemli bir sosyal alan haline gelecek. Gerek ilçe halkımızın gerekse Karadeniz Sahil Yolu'nda seyreden ve mola vermek isteyen insanlar için eşsiz bir manzaraya sahip. İnsanlarımız, Karadeniz manzaralı millet bahçesinde yeşilin ve birbirinden farklı ağaçların içerisinde zaman geçirebilecekler."

"Daha çok yeşil alan yapılmasına özel önem verildi"

Ekim, herkesi Millet Bahçesi'nde zaman geçirmeye davet ederek, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, çardaklar, süs havuzları ve spor alanlarının da yer aldığı yaklaşık 23 bin metrekarelik alana sahip olduğunu hatırlattı.

Güzel bir proje olduğunu ve daha çok yeşil alan yapılmasına ayrıca özel önem verildiğine dikkat çeken Ekim, "Buraya gelen insanlar, Millet Bahçesi'nin şehrimize önemli bir değer kattığı yönünde çok güzel geri dönüşler sağladı. Umuyoruz bundan sonraki süreçte herkes buradan en iyi şekilde istifade edecektir" şeklinde konuştu.

Ekim, Karadeniz Sahil Yolu üzerinde bulunan Millet Bahçesi'nin, güzergahta yolculuk yapacak yerli ve yabancı turistler için de farklı bir imaj oluşturacağını kaydetti.

Akçaabat Millet Bahçesi açıldı!