Osmanbey'de reklam tabelaları ve klimalar kaldırılacak!

Osmanbey'de reklam tabelaları ve klimalar kaldırılacak!Günde 5 bine yakın yabancı alıcının toptan hazır giyim alışverişi için ziyaret ettiği Osmanbey, Şişli Belediyesi'nin kentsel dönüşüm projesi ile çehresini değiştiriyor. Abdi İpekçi Caddesi'ne yapılan benzer bir düzenlemeyle Osmanbey, New York'un 5'nci cad


Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) ile birlikte yürütülen proje ile bölge, sokak defileleri, moda günleri, otelleri, kafeleri ve restoranlarıyla hem alışveriş hem de açık hava yaşam merkezi haline dönüşecek. Belediyenin bu ay başlatacağı çevre düzenlemesi çalışmaları, ekim ayında tamamlanacak.

14 MAHALLEDE YENİLEME

Çalışmalarla Şair Nigar Sokak ve Samanyolu Sokak'ta tarihi binaların restorasyonu yapılacak, diğe binalar ise yenilenecek. Reklam tabelaları ve klimalar kaldırılarak görüntü kirliliği önlenecek. Bu çalışmalarla 3 yıl içinde Osmanbey, yeni bir görünüm kazanacak. Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Halaskargazi, Rumeli ve Abdi ipekçi Caddesi'nde uyguladıkları kentsel tasarım çalışmasına Osmanbey'de devam edeceklerini belirtti. Sarıgül, "Önümüzdeki yıl, çalışmalarımızı 14 ayrı mahallede daha uygulayacağız" dedi.

Habertürk