Osmangazi Güneştepe Spor Tesisleri’nde sona gelindi!

Osmangazi Güneştepe Spor Tesisleri’nde sona gelindi!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Osmangazi Belediyesi tarafından Güneştepe Mahallesi’nde yeni ve modern bir spor tesisi inşa etti.


 

İlçenin dört bir yanına spor tesisleri inşa eden Osmangazi Belediyesi’nin temelini geçtiğimiz Nisan ayında attığı Güneştepe Spor Tesisleri’nde sona gelindi. Osmangazi Belediyesi'nde yer alan habere göre, şehrin gelişim bölgelerinden Hamitler ve Güneştepe Mahallesi’ne değer katacak spor tesislerinde 34x54 ölçülerinde futbol sahası yer alıyor. Saha etrafında 300 metrelik koşu parkurunun yanı sıra, 320 metre kare alan üzerine inşa edilen kapalı alanlarda ise soyunma odaları, duşlar, kafe ve mescit bulunuyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar konuyla ilgili olarak, ‘Sporla Gelişen Bursa, Sağlıklı Yetişen Nesiller’ hedefiyle her mahalleye spor tesisi yaptıklarını belirterek, “Spor tesisleri noktasında Osmangazi Belediyesi olarak ciddi yatırımları olan bir belediyeyiz. Her mahallemizde halı sahalarımız, basketbol sahalarımız bulunuyor. Osmangazi’yi sporun merkezi yapıyoruz” dedi.

Hamitler ve Güneştepe Mahallesi’nin gelişim bölgesi olduğunu belirten Başkan Dündar, “Burada planlı bir şehirleşme ortaya çıktı. Belediye olarak, altyapı çalışmalarını ve sosyal donatı alanlarını yapıyoruz. Hamitler ve Güneştepe Mahallerimizin ortak noktasında spor tesisi ve hemen yanına yaptığımız yeşil alan ile  bölgede yeni bir sosyal donatı alanı oluşturuyoruz. Spor tesislerindeki inşaat çalışmaları tamamlandı. Futbol sahasının halıları döşendi. Çevre düzenleme çalışmalarının ardından önümüzdeki günlerde açılışını yapacağız. Bu tesisler bölgenin canlanmasına katkı sağlayacak. Tesislerimiz vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.