15 / 08 / 2022

Otomobil alcaklara müjde! Honda City modelini 170 bin TL'ye mi satacak?

Otomobil alcaklara müjde! Honda City modelini 170 bin TL'ye mi satacak?

Salgınla birlikte yükselen döviz kurlarının ardından yükselişe geçen otomobil fiyatlarındaki yükseliş, yavaş yavaş aşağı iniyor. Japon otomotiv devi Honda’nın çok farklı bir kampanya ile geldiği iddia edildi. Honda’nın City modelini Türkiye’de vergiler dâhil 170 bin Türk lirasından satması bekleniyoHonda’nın, City modeli ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Çip krizi nedeniyle otomobil fiyatlarının artmasıyla vatandaşlar sıfır otomobil almakta güçlük çekti. Fiyatların rekor seviyelere yükselmesinin yanında arz da karşılanmadı. Birçok vatandaş, sıfır otomobilleri yatırım aracı olarak almaya başladı.

Kapalı garajlarda muhafaza edilen araçlar, birkaç ay sonra asıl fiyatının çok daha yukarısında satıldı. Böylece ana para da katlanmış oldu. Fakat fiyatlardaki ani ve sert yükseliş bu çarkı da kırmış hâlde…

 Otomobil alcaklara müjde! Honda City modelini 170 bin TL ye mi satacak?

Sıfır ve ikinci el otomobiller, cep yaktığı için elde kalmaya mahkûm oluyor. Özellikle ocak ve şubat aylarında otomobil satışlarında ciddi oranda düşüş görüldü. Kurtarış ayı olarak görülen mart ayında da satışlar istenilen seviyelere ulaşamadı.