Öztürk Şirketler Grubu'ndan Bodrum'a 140 villalık proje!

Öztürk Şirketler Grubu'ndan Bodrum'a 140 villalık proje!

Öztürk Ailesi, iki yılda 300 milyon dolar yatırdığı turizmdeki iddiasını artırıyor. Belek'te bir otel kuran ve iki tesisi de satın alan Öztürk Şirketler Grubu, Bodrum'da da bin 450 dönümlük arazi üzerine villa ve golf tesisi kuruyor.


Opet'in kurucusu Öztürk Ailesi, turizmde de emin adımlarla ilerliyor. Ailenin sahibi olduğu Öztürk Şirketler Grubu, turizmde iki yıl önce faaliyete geçirdiği Regnum Carya ile birlikte Belek'te iki tesisi de satın alarak bünyesine ekledi. Regnum markası ile turizm alanında markalaşma hedefi koyan Öztürk Şirketler Grubu'nun sektördeki yatırımları, iki yılda 300 milyon doları buldu. 


"REGNUM'LA BÜYÜYECEĞİZ" 

Grubun turizm alanındaki faaliyetlerinden öztürk Ailesi'nin ikinci kuşak temsilcilerinden Ali Şafak Öztürk sorumlu. Kendisi ile yeni projelerini ve turizm sektörünün gündem maddelerini değerlendiren bir görüşme yaptık. Turizmde Regnum markası ile büyüyeceklerini belirten Ali Şafak Öztürk, "Turizmin önemli yatırımcılarından olacağız. Gaip olarak stratejimiz, bulunduğumuz sektörlerde en iyisini yapmak. Turizmde de çıtayı yüksek kalite olarak koyduk" diyor. 


Öztürk Şirketler Grubu, önemli yatırımcılarından olduğu Belek'in ardından Bodrum'da da iddialı yatınmlara soyundu. Regnum Bargylia ve Regnum Escana'dan sonra yeni proje bin 450 dönüm arazüüzerine kurulacak bir golf yatırımı. Bodrum Kumköy'de inşa edilecek 18 delikli golf sahası ile birlikte 120 dönüme 140 villa kurulacak. Bodrum Golf Kulübü'niin de sahibi olan Öztürk Şirketler Grubu'nun yeni yatırımı 50 milyon Euro'ya mal olacak. Projenin Bodrum'un en büyük golf yatırımı olduğu belirtiliyor. 


NELER YAPILDI? 

Belek'te faaliyet yürüten Carya Golf Club'a 1 milyon Euro'luk yatının yapılarak gece aydınlatması devreye sokuldu. Bu yatırım ile Avrupa'nın gece aydınlatmalı ilk golf sahalarından birinin Türkiye'ye kazandırıldığını belirtelim. Gece aydınlatması, yaz aylarında gündüz sıcaklığında oynanması zorlaşan golf sporunun geceye kaydırılmasına olanak tanıyor. Regnum Carya'da aynı zamanda FIFA standartlarında üç futbol sahası da bulunuyor. Tesis, dünyanın önemli futbol kulüplerine hizmet veriyor. Öztürk Şirketler Grubu'nun Regnum Carya'daki oda sayısı 538. Bünyeye katılan Sentino Zeynep Resort'taki oda sayısı da renovasyondan sonra 555'e çıkarılacak. Zeynep Resort'taki renovasyon yatırımının 7 milyon TL'ye ulaşması bekleniyor. 


"THY, DİREKT UÇUŞLARINI ARTIRMALI" 

Regnum Carya Golf & Spa Resort Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şafak Öztürk, Rusya pazarına dönük şu mesajları verdi: "Siyasi ilişkiler düzelirse, toplumsal olarak zaten hiçbir sorunumuz olmayan Rus halkı ile hemen kucaklaşırız. Rusya'daki kan kaybımızı alternatif pazarlarla azaltabiliriz. Ancak bu noktada THY'ye büyük görev düşüyor. Rusya dışında THY'nin Antalya'ya direkt uçtuğu başka ülke yok. İsteğimiz THYYıin turizm potansiyelimizin yüksek olduğu farklı ülkelerden de direkt uçuşlar başlatması. THY'nin öncülüğü diğer havayollarını da teşvik edecektir. Antalya turizmi bu potansiyeli havayolu şirketlerine sunar."


Ekonomist