Karaderili Şirketler Grubu'ndan Bodrum'a 20 milyon dolarlık yatırım!

Karaderili Şirketler Grubu'ndan Bodrum'a 20 milyon dolarlık yatırım!Karaderili Şirketler Grubu otel yatak sayısını arttırmak için 20 milyon dolarlık yeni yatırım yapacak. Şirket, 650 yataklı oteli 1100 yatağa çıkaracak. 


Karaderili Şirketler Grubu, Bodrum Akyarlar'daki 2 otelinin yatak sayısı arttırmak için yeni yatırımlar planlıyor. Şirket, 650 yataklı oteli 1100 yatağa çıkaracak, inşaat yasağı biter bitmez inşaata başlayacak.

Karaderili Şirketler Grubu CEO’su Tevfik Talas, “Bodrum turizminde gelişim gösteren bir bölgedeyiz. 2008 yılından itibaren Bodrum’da 2 tesisimizle birlikte faaliyetteyiz” dedi.

Talas, otellerinin kapasitesini yükselteceklerini vurgulayarak şunları söyledi:

“Toplam 215 odada 650 yatak kapasitemiz var. Otelimizin yanındaki arsamıza, inşaat yasağı bittiği andan itibaren ekim ayında yeni bir yatırım daha yapacağız. Yaklaşık 20 milyon dolarlık yatırım. Bu yatırımın tamamlanmasıyla birlikte bir sonraki sene 1100 yatağa ulaşacağız. Bunun akabinde tesisimizi sadece 4 ay açık olarak değil 12 ay açık tutabilmek ve 5 yıldız kategorisine girebilmek için ilgili departmanlarımız çalışyor. Şu anda 300 kişi istihdam ediyoruz. Bir dahaki sezon 500 kişiye iş imkanı vermiş olacağız.”