Palmali Otelcilik Bodrum'a 2'nci yat limanını yapacak!

Palmali Otelcilik Bodrum'a 2'nci yat limanını yapacak!Palmarina Bodrum’u hizmete açan Palmali Otelcilik, aynı bölgede ÖYK’den 370 milyon TL’ye aldığı arazide ikinci yat limanını yapacak.


Bodrum’da Tilkicik Koyu’nda dünyanın en iyi marinaları arasında gösterilen Palmarina Bodrum’un sahibi olan Palmali Otelcilik’in, aynı bölgede kazandığı ihale onaylandı. Özelleştirme İdaresi’nin satışa çıkardığı, 400 bin metrekarelik arsanın ihalesinde 370 milyon lira ile en yüksek teklifi veren Palmali Otelcilik, burada yeni bir yat limanı inşaatı için çalışmalara başlayacak.

 

ÖYK izin verdi

 

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Gökçebel köyündeki taşınmazların satışı ve işletme hakkının verilmesine ilişkin ihale sonucunu onayladı. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Gökçebel köyündeki bazı taşınmazların satışı ile 942 parsel numaralı taşınmazın ve devletin hüküm ve tasarrufu altındaki deniz yüzeyi, kıyı, dolgu ve mendirek alanının işletme hakkının verilmesine ilişkin ihale sonucu onaylandı.

 

Palmali’nin Bodrum’daki diğer yat limanı Palmarina, 2013 yılında hizmete girmişti. 2010’da Cefi Kamhi’den Bodrum Yalıkavak’taki marinayı satın alan Azeri işadamı Mübariz Mansimov, 120 milyon dolarlık yatırım yaparak tesisi “Palmarina Bodrum” adıyla hizmete açmıştı. Palmarina Bodrum, dünyaca ünlü markaları ve yeme içme alanlarıyla dünyanın en iyi marinaları arasında gösteriliyor.


Vatan