27 / 05 / 2022

Panelsan poliüretan izoleli sandviç paneller üretecek!

Panelsan poliüretan izoleli sandviç paneller üretecek!

Panelsan EPS Pazarlama Müdürü Cüneyt Boydaş, bu sene içerisinde poliüretan izoleli sandviç (PIRPUR) panellerin yatırımlarına başlayacaklarını ifade etti. 2013'de üretimine başlayacağımız Poliüretan İzoleli Sandviç Panellerin yatırımına başlayacak...
Panelsan EPS Pazarlama Müdürü Cüneyt Boydaş, bu sene içerisinde poliüretan izoleli sandviç (PIRPUR) panellerin yatırımlarına başlayacaklarını ifade ederek, "Türkiye'de üretimi birçok firma tarafından yapılan bu ürünü biz üretmediğimiz halde müşterilerimizin talepleri bizim bu yatırımı gerçekleştirmemize sebep oldu" diye konuştu. Boydaş, buna ek olarak, makine parkurlarını genişletmeye yönelik yatırımlar gerçekleştireceklerini bildirdi. 


2 milyon 400 bin metrekarelik sandviç panel ve 350 bin metrekarelik EPS üretim kapasitesi bulunan Panelsan, faaliyet ve yatırımlarına hız veriyor. Ekonomik dalgalanmalara ve dünya ekonomisindeki büyüme eğiliminin yavaşlamasına karşılık 2012 yılında hedeflerine ulaştıklarını belirten Panelsan EPS Paulaştık. İnşaat sektörünün ilk 6 ayındaki yüzde 1,5 büyüme bizim sektörümüzü de yavaşlattı. Fakat 2'inci yandaki hız 2012 için hedeflerimize ulaşmamızı sağladı. 2013 yılının 2012 yılından daha verimli geçeceği 2'inci yannın başlarında kendini belli etti. Yurtdışı projelerimizde ise 2012 de olduğu gibi Ortadoğu'daki siyasi karışıklıklar nedeni ile 2013 de de bu bölgedeki hareketlenişi kısıtladı. Fakat Türkmenistan, Gürcistan, Kuzey Irak, Lübnan, İsrail, Norveç de ihracatımızda yüzümüzü güldüren bölgeler oldu" diye konuştu. 


Panelsan'ın üretimini yaptığı ürünlerin sürekli testlerini ve araştırmalarını yaparak hep iyileştirme yolunda devam ettiğini ifade eden Boydaş, bu sene içerisinde gerçekleştirecekleri yatırımları hakkında bilgi vererek "2013'de üretimine başlayacağımız Poliüretan İzoleli Sandviç (PIR-PUR) Panellerin yatırımına; müşterilerimizin istek ve arzuları bizi yönlendirdi. 


"Tüm üreticiler KDS'ye katılmalı" Sektörün sorunları hakkında bilgi veren Boydaş, sektör büyüdükçe haksız rekabetin ve standartlara aykırı üretimlerin ortaya çıktığına dikkat çekerek "Bu durumun önüne geçilebilmesi için, bizim de içinde olduğumuz EPS Sanayi Derneği (EPSDER) öncülüğünde başlayan kalite denetim sistemi (KDS) bünyesine tüm üreticilerin katılmasını sağlamaktan geçmektedir" dedi. 


Özüm ÖRS/ Dünya Gazetesi