BASF, 2. Poliüretan Sanayi Fuarı PUTECH'e katılıyor!

BASF, 2. Poliüretan Sanayi Fuarı PUTECH'e katılıyor!

BASF, İstanbul Expo Centerda düzenlenecek olan 2. Poliüretan Sanayi Fuarı PUTECH EURASIA 2011e katılıyor. 17-20 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar, uluslararası poliüretan sektörünün buluşma noktası olma özelliğini de taşıyorBASF Poliüretan (PU), fuarda on numaralı salon ve D1 numaralı stantta katılım gösterecek. Poliüretan sistemlerinde  pazar lideri olarak Türkiyede poliüretan pazarının gelişim potansiyeline inanan BASF PU, PUTECH EURASIA fuarında yeniliklerden bahsederek sektördeki yeni isimlerle buluşacak.

İlki 2009 yılında gerçekleşen ve bölgede bir ilke imza atan PUTECH EURASIA fuarı, Türkiye ve çevre ülkelerden ilgili şahıs ve kurumların buluşma noktası olma özelliği taşıyor. Fuarda teknolojik yenilikler tanıtılırken, sektör temsilcileri fikir alışverişi yapma fırsatı da buluyor.

BASF Poliüretanın ürün yelpazesi

BASF PU, müşteri isteklerine uygun geliştirilmiş ürünler sunuyor. Mobilya ve inşaat sektörlerinde Elastoflex® ve Elastopor® gibi markalar adı altında esnek ve sert köpükler yaygın olarak kullanılıyor. Otomotiv endüstrisinde ön göğüs ve kapı içi kaplamalarının yanı sıra koltuk ve iç mekan tasarımında Elastofoam® ve Elastoskin® gibi BASF PU ürünlerinin kullanımı gittikçe yaygınlaşıyor. Bu ürünlerin görsel ve dokunsal özellikleri ise neredeyse deri ile ayırt edilemeyecek özelliklere sahip.

BASF, Cellasto® markası altında otomotivde süspansiyon sistemlerinin önemli bir parçası olarak kullanılan hücresel yapılı poliüretan elastomerleri geliştiriyor, üretiyor ve satıyor. On otomobil üreticisinden dokuzu süspansiyonlarında BASFnin bu patentli ürününü kullanıyor, bu da BASFyi bu alanın da pazar lideri konumuna yükseltiyor.

BASF PUnun ürün yelpazesi termoplastik özelliklere sahip ürünleri de içeriyor. Piyasada Elastollan® markası altında satılan TPU (Termoplastik Poliüretan) otomotiv endüstrisi başta olmak üzere elektronik, ayakkabı ve spor ekipmanları üretiminde de kullanılıyor.

Bunlara ilave olarak, Specialities (Özellikli Ürünler) başlığı altında her türlü yüzey kaplamada kullanılabilen Elastocoat®, her türlü endüstriyel alanda kullanılan elastomer Elasturan®, çok farklı sektörlerde yüksek performans gösteren bir ve iki bileşenli yapıştırıcı Elastan® ve zorlu doğa koşulları ile başa çıkabilen yenilikçi sistemler Elastocoast® ile Elastopave® gerek üretici gerekse tüketicilere sundukları katma değer nedeniyle tercih ediliyor.

BASF

Dünyanın lider kimya şirketi BASFin portföyünde kimyasallar, petrol ve gaz, performans ürünleri ve tarımsal ürünler ile gıda ve plastikler yer alıyor. Hemen hemen her sektöre güvenilir ürünler sunan BASF, yarattığı akıllı çözümleri ve yüksek kaliteli ürünleriyle müşterilerinin başarılarına katkıda bulunuyor. BASF iklimlerin korunması, enerji verimliliği, gıda ve ulaşım gibi küresel sorunlara çözüm bulmada önemli bir rol oynuyor. Sürekli yeni teknolojiler geliştiren ve bu sayede yeni pazar fırsatları yaratan BASF'in 2009 yılında tüm dünyada çalışan sayısı yaklaşık 105.000 ve dönem satışları 50 milyar Avro olarak gerçekleşti. BASF hisseleri Frankfurt (BAS), Londra (BFA) ve Zürih (AN) borsalarında işlem görüyor.

BASF, Orta Doğu ve Kuzey Afrikada bulunan 18 ülkedeki faaliyetlerini merkezi İstanbulda bulunan Business Center Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (BCT) oluşumuyla yönetiyor. Öte yandan şirketin Türkiyede, ana temsilcisi BASF Türk Kimyanın yanı sıra BASF Yapı Kimyasalları, BASFCoatings ve BASF Poliüretan gibi önemli iştirakleri bulunuyor.