09 / 08 / 2022

Panik havası daha da güçlenecek diyen ekonomist Şevket Sayılgan doların nerede duracağını açıkladı

Panik havası daha da güçlenecek diyen ekonomist Şevket Sayılgan doların nerede duracağını açıkladı

Dolar/TL 14 gün sonra yeniden 17 liranın üzerine çıktı. Cumhuriyet TV'de konuşan ünlü ekonomist Şevket Sayılgan, yıl sonu için dolar/TL kuru tahminini canlı yayında paylaştı.Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) 24 Haziran'da aldığı döviz tutmaktan caydırmayı amaçlayan kararının ardından aşağı yönlü hareket gerçekleşen dolar kuru yeniden 17 liraya yükseldi. 

Eylül ayı ve sonrasında yaşanacak gelişmelerle ilgili ünlü ekonomist Şevket Sayılgan, Cumhuriyet TV'de Sinem Nazlı Demir’e kritik açıklamalar yaptı.

PARASI EN HIZLI DEĞER KAYBEDEN ÜLKE TÜRKİYE

Türkiye'nin, yeni ekonomi poltikası adı altındaki sürecin, içeride oluşmuş olan sarmalın büyümesine neden olduğunu belirten Sayılgan, Türkiye'nin parasının değeri en hızlı düşen ülkelerden biri olduğunu anlattı.

Piyasalara tekrar müdahale edileceğini söyleyen Sayılgan, sözlerine şöyle devam etti:

Sistemdeki panik havası daha da güçlenecek.

18,50'nin üstüne doğru bir gidişat var.

Bu uygulamaların laboratuvarı olarak sonuçlarını yaşıyoruz.

Panik havası daha da güçlenecek diyen ekonomist Şevket Sayılgan doların nerede duracağını açıkladıSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.