20 / 08 / 2022

Peker GYO, İspanya'daki Urbanisation Oasis Club projesinden 1.4 milyon Euro'ya gayrimenkul aldı!

Peker GYO, İspanya'daki Urbanisation Oasis Club projesinden 1.4 milyon Euro'ya gayrimenkul aldı!

Peker GYO, İspanya Malaga Marbella'da yer alan Urbanisation Oasis Club projesinden 1 milyon 400 bin Euro'ya gayrimenkul aldı. Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) gayrimenkul alım sözleşmesine ilişkin açıklama yayınladı.

Peker GYO, İspanya Malaga Marbella'da yer alan Urbanisation Oasis Club projesindeki 18 nolu konutu satın almak üzere 3 bin Euro sermayeli Peker GYO Spain SL unvanlı ve paylarının tamamı Şirketimize ait olan bir iştirak kurdu. Söz konusu taşınmazın değeri Uve Valoraciones S.A ünvanlı değerleme firması tarafından 1 milyon 848 bin Euro olarak belirlendi. Bu taşınmazın 1 milyon 400 bin Euro bedelle satın alınması için bugün satış sözleşmesi imzalandı. Mülkiyet devrinin gerçekleşmesi için işlemlere başlandı. 

Peker GYO, söz konusu gayrimenkulün tadil edilmesinin ve sonrasında satılmasının planlandığını açıkladı.  

Peker GYO'nun KAP açıklaması:
Şirketimiz İspanya Malaga Marbella'da yer alan Urbanisation Oasis Club projesinde yer alan 18 nolu konutu satın almak üzere 3.000 EUR sermayeli Peker GYO Spain SL unvanlı ve paylarının tamamı Şirketimize ait olan bir iştirak kurmuştur. Söz konusu taşınmazın değeri Uve Valoraciones S.A ünvanlı değerleme firması tarafından 1.848.000 Euro olarak takdir edilmiştir. Adı geçen değerleme firması Sermaye Piyasası Kurulu'nun muadili olan İspanya National Securities Market Commission'in değerleme yapabilecek kuruluşlar listesinde yer alan bir değerleme firmasıdır.

  
Söz konusu taşınmazın 1.400.000 Euro bedelle satın alınması için satıcı taraflar Carl Georg Brunstam ve Marie Elisabeth Brunstam ile 29.04.2022 tarihinde satış sözleşmesi imzalanmıştır. Mülkiyet devrinin gerçekleşmesi için gereken işlemlere başlanmıştır.

  
Söz konusu gayrimenkulün tadil edilmesi ve ardından satılması planlanmaktadır.

  
Şirketimiz böylece Avrupa'daki operasyonlarını genişletme hedefine paralel olarak İngiltere ve Almanya'dan sonra faaliyet alanına yeni bir ülke olarak İspanya'yayı da eklemiş olmaktadır.

  
 

  
Kamuoyunun bilgilerine sunarız.