Pendik Belediyesi yetimler için otel konforunda ev yaptırıyor!

 Pendik Belediyesi yetimler için otel konforunda ev yaptırıyor!Pendik Belediyesi, yetim çocuklar ve anneleri için otel konforunda ev yaptırıyor. Gülenyüz Evleri, yakında misafirlerini ağırlayacak


Pendik Belediyesi, yetim çocuklar ve anneleri için yepyeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Kira, eğitim yardımları yapılan ailelerin, ilçenin çeşitli noktalarında dağınık olması, çocukların eğitiminin takibini zorlaştırması üzerine Pendik Belediyesi, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Yetim çocuklar ve anneleri için Gülenyüz Projesi'ni başlattı. Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, "Otel konforunda inşa edilen evler, sosyal ve kültürel açıdan destekleyici, mesleki, hobi ve okul eğitimi fırsatları sunan bir ortamda yaşama, çalışma ve dayanışma imkânı verecek" dedi. 


100 AİLEYE REZİDANS 

Önemli bir sosyal belediyecilik örneği olan proje, 4 etap halinde yapılacak ve 100 aile rezidans yaşamına kavuşacak. Yakında tamamlanacak 32 konutluk ilk etap için talepler toplanmaya başladı. İlk etap için Pendik'te en az 5 yıl ikamet etme, çocukların eğitim başarısı ve çocuk sayısı şartları göz önünde bulundurulacak. Çocuk sayısına göre ailelere 1+1 ve 2+1 daireler verilecek. 

Takvim