Pendik Sülüntepe'deki tapu sorunu çözüldü!

Pendik Sülüntepe'deki tapu sorunu çözüldü!

Sülüntepe Mahallesi ‘806 parsel’deki 75 adet gecekondunun tapu sorunu çözüöe kavuştu. Belediye Başkanı Ahmet Cin’in girişimleriyle Milli Emlak Müdürlüğünden devralınan parselin hak sahiplerine satışı başladı. 
Hak sahiplerinin büyük bir özlemle beklediği Sülüntepe Mahallesi’nde ‘806 parsel’ olarak bilinen 1367, 1362 ve 1363 parsellerdeki tapu sorunu çözüldü. Pendik Belediyesi'nin resmi sitesinde yer alan habere göre; parseller, Belediye Başkanı Ahmet Cin’in girişimleriyle Milli Emlak Müdürlüğünden devralındı ve hak sahiplerine satışa hazır hale getirildi.

Sağlıklı yapılaşma gerçekleşecek

Satış işlemlerinin bitirilmesinin ardından kentsel dönüşüm baz alınarak parselasyonu hazırlanacak bölgenin önünde sağlıklı yapılaşma için herhangi bir engel olmayacak. Yeni uygulamayla geniş yollara sahip, otopark sorunu çözülmüş, tamamen kentsel dönüşüme uygun parseller üretilecek. 

Çevresindeki parseller içinde çalışmalar sürüyor

Diğer yandan Pendik Belediyesi 806 parselin etrafında yer alan parseller içinde çalışmalarına devam ediyor. Çalışmaların neticelenmesiyle bu parsellerde de hak sahipleri tapularını alacak. Ardından yine kentsel dönüşüm modeliyle parselasyon yapılacak.