Pendik'te iki mahallenin imarı askıda!

Pendik'te iki mahallenin imarı askıda! Pendik'te iki mahallenin imarı askıda!

Pendik'te kentsel dönüşümün altyapısını oluşturmak üzere çalışmalara devam eden Pendik Belediyesi, Sülüntepe ve Fevzi Çakmak Mahallelerinin imar uygulamalarını tamamlayarak askıya çıkardı. İşte belediyenin çalışmalarının ayrıntıları...Sülüntepe ve Fevzi Çakmak Mahallelerinin beklediği imar uygulaması müjdesi geldi. Pendik'te kentsel dönüşümün altyapısını oluşturmak üzere çalışmalara devam eden Pendik Belediyesi, her iki mahallenin imar uygulamalarını tamamlayarak askıya çıkardı. 


Pendik Belediyesi Sülüntepe 3. Bölge ve Fevzi Çakmak 4. Bölge İmar Uygulama Çalışmalarını tamamlayarak bölgede ruhsatlı, iskanlı, nitelikli ve güvenli yapılaşmanın önünü açtı. Sülüntepe'de bin 400, Fevzi Çakmak'ta ise bin hak sahibini kapsayan imar uygulamalan, vatandaşların talep ve itirazları için internette, muhtarlıklarda ve Pendik Belediyesinde askıya çıkarıldı. 


Bölgede hisseli arazilerden imar arsalanna geçilirken imar uygulaması sonrasında deprem riski taşıyan ruhsatsız ve iskansız yapılaşma yerine nitelikli dönüşümün gerçekleşmesi hedefleniyor. Çalışmayla Sülüntepe Mahallesi nin tamamına yakınında imar uygulamaları tamamlanmış olacak. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bölgeye gelişiyle beraber hızla değer kazanan Fevzi Çakmak Mahallesi de imar uygulamasıyla dönüşüm anlamında önemli bir altyapıya kavuşacak.

İmar uygulamaları 2 Aralık'a kadar askıda kalacak.


Her iki bölge, yapımı devam eden Kaynarca-Sabiha Gökçen Metro Hattının duraklarına oldukça yakın konumda yer alıyor. İmar uygulamaları sonucunda Fevzi Çakmak ve Sülüntepe Mahalleleri hem deprem riski taşıyan binalardan kurtularak sosyal alanları, yeşil alanları, kapalı otoparklarıyla huzurlu, güvenli ve refah mahallelere dönüşecek hem de vatandaşlar yürüyerek Metroya ulaşabilecek. 


İmar uygulaması sürecinde tüm hak sahiplerinin uygulama paftasını incelemesi ve bu konuda talep ve itirazlarını yapması bekleniyor. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, vatandaşın tüm haklı ve makul taleplerinin imkânlar ölçüsünde yerine getirilmesi konusunda ilgililere talimat verdi.