Pendik'te üç mahallenin imar planları askıda kalacak!

Pendik'te üç mahallenin imar planları askıda kalacak!Batı, Orta ve Dumlupınar Mahallelerinde daha önceden askıya çıkarılan imar planlarına yapılan itirazlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından değerlendirilerek dün itibariyle yeniden askıya çıkarıldı. İlan, 1 ay süreyle askıda kalacak.


Pendik Belediyesi tarafından ilçeyi depreme dayanaklı ve daha yaşanabilir hale getirmek amacıyla sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları sonuç vermeye devam ediyor. 


Batı, Orta ve Dumlupınar Mahallelerinde daha önceden askıya çıkarılan imar planlarına yapılan itirazlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından değerlendirilerek dün itibariyle yeniden askıya çıkarıldı. İlan, 1 ay süreyle askıda kalacak. 


12.02.2015 onay tarihli Batı Mahallesi Riskli Alanı İmar Planlarına ve 12.03.2015 onay tarihli Orta ve Dumlupınar Mahalleleri Riskli Alanı İmar Planlarına askı süresi içerisinde yapılan itirazlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından değerlendirilerek dün(16.11.2015) itibari ile yeniden onaylandı. Söz konusu imar planları, yeni haliyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından dün itibariyle 1 ay (30 gün) süreyle askıya çıkarılarak ilan edildi. 


İmar çalışmaları sürüyor Orta ve Dumlupınar Mahalleleri Riskli İmar Planları doğrultusunda Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü tarafından imar uygulama çalışmaları sürdürülüyor. Uygulama çalışmalarının tamamlanmasının ardından taşınmaz maliklerince ada bazında hazırlatılacak kentsel tasarım projeleri yine belediye tarafından onaylanması gerekiyor. 


Önce VatanPendik Batı, Orta ve Dumlupınar Mahallelerinin imar planı yeniden askıda!