Perakende Günleri'nin ana sponsoru Multi Turkmall

Perakende Günleri'nin ana sponsoru Multi Turkmall


Türkiye'nin önde gelen proje geliştirme şirketi Multi Turkmall, Perakende Günleri'nin bu yıl da ana sponsorluğunu üstlendi.


22-23 Ekim 2008'te Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek Perakende Günleri'nin açılış konuşmasını, etkinliğin tek ana sponsoru Multi Turkmall'un CEO'su Levent Eyüboğlu yapacak.

Multi Turkmall'un sponsorluğuyla ilgili Multi Turkmall CEO'su Levent Eyüboğlu, "Perakende sektöründe çok önemli yeri olan ve sektörün bilgi birikimine ciddi katkı yaptığını düşündüğümüz Perakende Günleri'yle işbirliğimizin artarak devam etmesinden gurur duyuyoruz. Dünyada finansal alanda başlayan çalkantının diğer sektörleri de doğrudan veya dolaylı olarak etkileyeceği şüphesiz. Ancak bugün hem yabancı sermayeyi çeken hem de yurtdışında yatırımlar yapan perakende sektörünün, bu tür ekonomik çalkantılar karşısında sağlam durabilecek tecrübe ve birikime sahip olduğunu düşünüyorum. Perakende sektörü, sağlam duruşunu bilgi birikimine, bilgi birikimini de deneyimlerine ve Perakende Günleri gibi ufuk açıcı konferanslara borçlu." dedi.

Perakende ve AVM sektörlerinin özellikle günümüzün global çalkantı döneminde yenilikçi konseptler geliştirip farklılaşma politikasına devam etmesi gerektiğini söyleyen Eyüboğlu, "Hep farklı olanı gerçekleştirerek, perakende sektörü daha sağlam duracaktır. Bunun için Perakende Günleri, dünyayı izlemek, tek tek noktalarda oluşturulan bilgileri birlikte tartışmak, oluşturduğumuz birikimimizi birbirimizle paylaşmak için çok önemli fırsatlar sunuyor. Böyle toplantılarda birlikte oluşturduğumuz bilgi birikimiyle, karamsar ayrıntılarla uğraşmak yerine geleceği kuracak vizyonumuzu geliştiireceğiz. Multi Turkmall olarak Perakende Günleri'ni desteklemeye devam ediyoruz." dedi.

Perakende Günleri'nin ana sponsoru Multi Turkmall, mimari kalitesi ve kent tasarımına duyarlılığıyla uluslararası standartlarda tasarladığı "Forum" projelerinden 5'ini hizmete açtı. Forum Bornova, Forum Mersin, Forum Çamlık - Denizli, Forum Trabzon ve Forum Aydın'ı açan ve Ekim ayında Forum Ankara'yı açmaya hazırlanan Multi Turkmall'un bugüne kadar yaptığı yatırım tutarı, inşa aşamasında bulunan "Forum"larla birlikte 3 milyar Euro'yu aştı. Multi Turkmall'un İstanbul, Antalya, Kayseri, Diyarbakır, Nevşehir, Gaziantep, Çanakkale, Çorum ve Elazığ gibi Türkiye'nin çeşitli illerinde inşa ve geliştirme aşamasında bulunan 17 projesi daha bulunuyor. Bu projelerle, Multi Turkmall'un 2012 yılına kadar yapacağı toplam yatırım tutarı, 10 milyar Euro seviyesine ulaşacak.