16 / 08 / 2022

'Perakende yasası esnafı rahatlatacak'

'Perakende yasası esnafı rahatlatacak'

AVM'lerin artık şehir dışına yapılacağını söyleyen Ordu Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Aydın Bostancıoğlu, böylece esnafın az da olsa rahat nefes alacağını açıkladı. İşte beklentiler...Ordu Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Aydın Bostancıoğlu, perakende yasası ile AVM'lerin şehir dışına yapılacağını, bu durumunda şehir içinde kalan esnafı rahatlatacağını söyledi.


Yeni çıkacak olan perakende yasası ve düzenlemeler bakanlık alt komisyonu tarafından görüşülmeye devam ediyor. Yasa ile birlikte küçük esnaf ise ekonomik olarak rahatlamak istiyor. Değişiklikler ilgili AVM'lerin şehir dışına yapılacak olmasının küçük esnaf açısından iyi olduğunu belirten Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aydın Bostancıoğlu, "Yeni yapılacak olan alışveriş merkezlerinin şehir dışına yapılacak olması sevindirici" dedi.


"ARTIK CAMLARDA İNDİRİM YAZILARINI GÖREMEYECEKLER"


Yeni perakende yasasının getirdiği yenilikler hakkında konuşan Bostancıoğlu, yasa ile küçük esnafın az da olsa rahatlayacağını söyledi. Düzenleme ile birlikte camlarda yazılan yazıların kaldırılacağını ifade eden Bostancıoğlu, "Yeni çıkacak perakende yasası ile ilgili alt komisyonda hemen hemen kabul edildi. Düzenleme ile birlikte yeni açılacak AVM'lerin şehir dışına açılacak olması önemli, bizim taleplerimiz şehrin içinde AVM açılmaması. Şehrin dışına açılacak olması bir nebze sevindirici. Bizi etkileyecek olan aslında perakende yasası görüyorsunuz ki esnafın camında yazan rakamlar dudak uçuklatıyor. Yüksek miktarda yazan rakamlara çarpı atılmış, altında yazan rakamda keza aynı şekilde. Tam da bu alanda perakende yasası bunu düzenliyor. Bundan sonra kimse bu etiketleri artık göremeyecek. Bunun düzenlenmesini istiyoruz" diye konuştu. 


Sabah